9 مرکز گندم کشاورزان کامیارانی را خریداری می‌کنند
مدیر جهاد کشاورزی کامیاران گفت: در سال جاری 9 مرکز خرید شامل یک سیلوی 30 هزار تنی مربوط به بخش خصوصی و 8 مرکز تعاون روستایی برای خرید گندم کشاورزان این شهرستان اعلام آمادگی کرده‌اند.
1398/04/04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، بهرام کوشکی با اشاره به این که این مراکز با قیمت تضمینی هر کیلوگرم گندم را 17 هزار ریال خریداری می‌کنند، اظهار داشت: حمایت از کشاورزان و تقویت تولید داخلی از جمله اهداف مهم دولت در زمینه خرید تضمینی گندم است.

وی افزود: تمام وقایع ورود و خروج گندم در مراکز خرید ثبت و مستندسازی می‌شود تا در این راستا هیچ گونه مشکلی برای کشاورزان ایجاد نشود.

کوشکی یادآور شد: اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه بخش کشاورزی و به منظور تحقق رونق تولید در شهرستان انجام شده که شامل اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار و نوین، توسعه باغات، پرداخت تسهیلات، تبدیل زمین‌های دیم به آبی در پایاب سدها و ترویج کشت محصولات با بهره‌وری بالا است.

مدیر جهادکشاورزی کامیاران اضافه کرد: سطح زیر کشت گندم آبی و دیم این شهرستان 30 هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود از این میزان 80 هزار تن گندم تولید و 70 هزار تن آن به عنوان مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.

وی گفت: عملیات برداشت با بیش از 80 دستگاه کمباین بومی و مهاجر انجام می‌شود و نظارت بر افت و ریزش توسط چهار اکیپ از کارشناسان جهاد کشاورزی کامیاران به صورت مستمر صورت می‌گیرد.

کوشکی تاکید کرد: بانک عامل برای پرداخت وجه گندم کشاورزان مانند سال‌های گذشته بانک کشاورزی است که انتظار می‌رود به موقع نسبت به پرداخت اقدام کند. 

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط

  • fgfg_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal