تضمین 100 درصدی سلامت گندم استان کردستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: براساس نمونه‌هایی که سال گذشته در مزارع استان مورد آزمایش قرار گرفت، گندم این استان 100 درصد سالم و استاندارد است.
1398/04/04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در دیدار با سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اظهار کرد: تامین امنیت غذایی با تولید محصولات سالم سلامت جامعه را تضمین می‌کند.

وی افزود: در راستای تولید محصولات کشاورزی از جمله گوشت قرمز، مرغ و محصولات زارعی و باغی رعایت اقدامات بهداشتی در اولویت قرار دارد براین اساس استفاده از روش‌های بیولوژیک مبارزه با آفات در اولویت است.

این مسوول همچنین تصریح کرد: نظارت کارشناسان در مراحل مختلف و سلامت محصولات تولیدی، بهبود جایگاه دام و طیور، انجام واکسیناسیون دام‌ در روستاها با نظارت کامل به طور منظم انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: سبک زندگی مردم به ویژه در روستاها به حدی ارتقای پیدا کرده که خود مطالبه‌گر هستند و تلاش می‌‌کنند ضمن رعایت نکات بهداشتی، محصول سالم تولید کنند.

وی تاکید کرد: در سه سال گذشته ارتباط بسیار خوبی با معاونت غذا و دارو همچنین مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد شده به طوری که نماینده غذا و دارو به طور منظم همراه با کارشناسان حفظ نباتات برای آزمایش نمونه‌های تولیدی در مزارع، فروشگاه‌ها و میدان‌های میوه و تره‌بار حضور مستمر دارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: براساس نمونه‌هایی که سال گذشته در مزارع استان مورد آزمایش قرار گرفت، گندم این استان 100 درصد سالم و استاندارد است. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت نان در سبد غذایی، تولید محصول سالم گندم بسیار حائز اهمیت است بر این مبنا هر ساله مزارع گندم توسط کارشناسان پایش و مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد 97 درصد از محصولات باغی استان سالم است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان اظهار داشت: در راستای تعامل با مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان و برای ایجاد فرهنگ تولید محصولات گواهی شده، این مرکز و مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان با انجام آموزش در سال اول برای کشاورزان مبنی بر میزان صحیح استفاده از کود و سموم اجرا می‌شود و برای دستیابی به نتیجه و تاثیر آموزش، در سال دوم مزارع آنها پایش می‌شود.

وی یادآور شد: در صورت آزمایش محصولات کشاورزی و چنانچه محصول تولیدی سالم نباشد تولید کننده به  مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط

  •  JAFARII_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal