1855 روستای کردستان در پهنه‌های تولیدی قرار گرفتند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به 263 پهنه تولیدی در سطح 10 شهرستان استان گفت: یک‌هزار و 885 روستا در این پهنه‌های تولیدی قرار گرفته‌اند.
1398/04/04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در جلسه کارگروه پشتیبانی و ساماندهی مراکز جهادکشاورزی و گردهمایی روسای مراکز جهاد کشاورزی استان کردستان که با حضور، مدیران، معاونین و مسئولین جهادکشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: مراکز باید کشاورزان را در راستای احداث باغات و مزارع به تولید محصولات با کیفیت سوق دهند.

وی تصریح کرد: ایجاد بسترهای لازم برای بازدید بهره‌برداران از مزارع و باغات و تلاش در راستای عملیاتی کردن کشاورزی نوین از دیگر رسالت‌های مهم مراکز جهاد کشاورزی در سطح استان است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ایجاد زنجیره تولید به عنوان یک طرح جامع و عالی در اولویت است و ورود مراکز جهاد کشاورزی به ویژه کارشناسان مراکز در تبیین زنجیره تولید و فرآوری میوه برای مخاطبان بسیار مهم و ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: باتوجه به فراهم بودن زیرساخت‌های توسعه گلخانه در استان و تخصیص تسهیلات ارزان قیمت همچنین صادرات محور بودن محصولات گلخانه‌ای، احداث گلخانه بسیار اقتصادی و با اهمیت است.

بسترهای لازم برای راه‌اندازی زنجیره تولید گلخانه فراهم است

وی تاکید کرد: باتوجه به گستردگی شبکه گازرسانی به ویژه در روستاها راه‌اندازی زنجیره تولید گلخانه با اولویت تامین نهاده و فروش محصول باید از اولویت‌های مراکز جهاد کشاورزی باشد.

وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه باغات به ویژه در شهرستان‌های غربی و مرکزی استان بسیار حائز اهمیت است براین اساس در سفر رئیس جمهور به استان تخصیص اعتبار ویژه‌ای به این بخش مصوب می‌شود.

جعفری یادآور شد: اهمیت ورود جدی کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی به حوزه دام، زنبور عسل و تولید کرم ابریشم با در نظر گرفتن زنجیره تولید این محصولات به ویژه در راستای تامین نهال توت برای پرورش ابریشم باید پیگیری شود.

وی اظهار داشت: مراکز جهاد کشاورزی نقش مهمی در ارتقا کیفیت، افزایش تولید محصولات کشاورزی با هدف ایجاد اشتغال و ماندگاری جمعیت روستایی دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 43 مرکز جهاد کشاورزی در تمامی استان کردستان وجود دارد که 3 مرکز از این تعداد به صورت مجازی هستند که یک مرکز  در شهرستان دیواندره و 2 مرکز آن در شهرستان سروآباد فعال است.

جعفری عنوان کرد: از تعداد مراکز موجود در استان بیشترین مراکز را شهرستان بیجار و کمترین مراکز هم شهرستان سروآباد است.

وی با اشاره به 263 پهنه تولیدی در سطح 10 شهرستان استان گفت: یک‌هزار و 885 روستا  در این پهنه‌های تولیدی قرار گرفته‌اند.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، 139 هزار بهره‌بردار در این پهنه‌ها مشغول به فعالیت هستند که به ازای هر 529 بهره‌بردار یک نفر کارشناس بخش کشاورزی در مراکز مستقر شده‌اند.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط

  • JAFARII_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal