6 هزار هکتار اراضی کردستان علیه ملخ بومی سمپاشی شد
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: مبارزه با ملخ بومی در 6 هزار هکتار از مراتع و مزارع استان انجام شد و برنامه ریزی برای مبارزه با این آفت در یک هزار هکتار دیگر در حال انجام است.
1398/04/04

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمد غفوری با اشاره به این که به علت تداوم بارندگی‌های فصل بهار در برخی از شهرستان‌ها آفت ملخ در مراتع و مزارع شیوع پیدا کرده است، اظهار کرد: تاکنون طرح مبارزه در پنج شهرستان سروآباد، مریوان، بانه، سنندج و کامیاران اجرا شده است.

وی اضافه کرد: شایعه حمله ملخ‌ها به مزارع مریوان در فضای مجازی گسترش یافته که علاوه بر تکذیب این مساله اعلام می‌شود که این گونه آفت بومی و همه ساله در این مواقع در مزارع و باغات شیوع پیدا می‌کند.

این مسوول افزود: در سال جاری مبارزه علیه این آفت در حدود هفت هزار هکتار از مراتع و اراضی کشاورزی کردستان برنامه‌ریزی شده و سازمان جهادکشاورزی یک 14 میلیارد ریال برای اجرای این طرح اختصاص داده است.

غفوری اضافه کرد: این میزان اعتبار برای خرید سم، خرید و تجهیز سمپاش‌ها و خرید خدمات سمپاشی (هزینه‌های کارگری) تخصیص یافته است.

وی با بیان این که سم مورد استفاده در این طرح دلتامترین است، یادآور شد: این سم توسط کارشناسان حفظ نباتات و کارشناسان شبکه مراقبت با همکاری دهیار و شوراهای روستاهای تابع شهرستان‌ها به صورت رایگان بین بهره‌برداران در کانون‌های آلوده توزیع شده است.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط

  • nmnm_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal