از چند نرخی شدن گندم در استان جلوگیری شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : بایستی از چند نرخی شدن گندم دراستان جلوگیری شود.
1398/04/04
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مهندس فاطمه خمسه در جلسه هماهنگی خرید گندم که با حضور مدیر شرکت غله وخدمات بارزگانی استان قزوین ، معاونین و مدیران برگزار شد با بیان این مطلب افزود : از آنجایی که در استان مراکز استاندارد خرید گندم در اختیار بخش خصوص و تعاونی و سیلوها قرار دارد و زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی مشغول فعالیت هستند خرید و فروش گندم خارج از این مراکز غیر قانونی بوده و از سوی گشت های ویژه با هماهنگی دستگاههای قضایی و انتظامی پیگیری خواهد شد .

وی اظهار داشت : بر اساس کمیته خرید تضمینی گندم ؛ گندم استان با نرخ تضمینی 1700 تومان از کشاورزان خریداری می شود و از چند نرخی شدن خرید این محصول جلوگیری می شود .

خمسه تاکید کرد : خرید توافقی گندم در استان انجام نمی شود و بر اساس مصوبه شورای اقتصاد ؛ خرید گندم فقط به صورت تضمینی و با نرخ ذکر شده انجام خواهد شد .

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت : براساس برنامه ریزی انجام شده ؛ امسال بایستی گندم به میزان 300 هزار تن از کشاورزان استان بصورت تضمینی خریداری می شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : بایستی با پرداخت به موقع جوه گندم خریداری شده از کشاورزان رغبت را در کشاورزان برای تحویل محصول به مرکز خرید و همنین کشت سال آینده امیدوار کرد .

خمسه اضافه کرد : بخش خصوص می تواند با قیمت تعیین شده گندم را از کشاورزان خریداری نماید.

وی تصریح کرد : گشت های ویژه نظارت بر روند خرید گندم در استان راه اندازی شده که در سال جاری 40 گشت بر روند خرید گندم نظارت ویژه دارند .

خمسه یاد آور شد : 20 مرکز خرید گندم در استان فعال هستند که پیش بینی می شود امسال 328 هزار تن گندم از مزارع کشاورزی استان برداشت که 300 هزار تن بصورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود .

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal