امسال اجرای عملیات آبخیزداری به 10 هزار نقطه کشور افزایش می‌یابد
1398/04/03

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:‌ اجرای عملیات آبخیزداری در سال جاری به 10 هزار نقطه کشور افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مهندس آقایی در دیدار و گفتگو با نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: در سال گذشته عملیات آبخیزداری در بیش از 6 هزار نقطه کشور، 350 شهرستان و 650 حوزه به مرحله اجرا درآمد که این رقم در سال 98 به 10 هزار نقطه افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به تخصیص 15000 میلیارد ریال در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی برای اقدامات آبخیزداری در سراسر کشور، بر تداوم اجرای اقدامات آبخیزداری در استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای پروژه‌های مشترک بین‌المللی در استان چهارمحال و بختیاری، بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی جوامع محلی را ضامن موفقیت طرح‌های آبخیزداری دانست.

در این دیدار، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بحث و گفتگو درخصوص مسائل مرتبط  با عرصه‌های منابع طبیعی و اجرای موفق اقدامات آبخیزداری در حوزه انتخابیه‌اش، بر تداوم اجرای این اقدامات در سال جاری تاکید کرد.

دکتر خدیجه ربیعی، آبخیزداری را موجب مدیریت سیل و خشکسالی برشمرد و انجام طرح‌های آبخیزداری را در راستای کمک به آب و خاک و بهبود معیشت جوامع محلی آبخیزنشین ضروری دانست.

گفتنی است؛ در این دیدار دکتر ذبیح‌الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری و مهندس کیومرث نظرپور معاون امور آب کشاورزی معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر178 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal