چابهار؛ گلخانه طبیعی ایران و مستعد برای کشت آناناس
1398/04/03

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: نوار ساحلی سیستان و بلوچستان در محدوده چابهار و کنارک با توجه به آب و هوای مساعد و بهاری به عنوان گلخانه طبیعی ایران مطرح است و بهترین شرایط برای کشت و توسعه آناناس را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمدعلی طهماسبی با تاکید بر افزایش سطح گلخانه‌ها خاطرنشان کرد: کشت گلخانه‌ای به دلیل سودآوری، مصرف کم آب و محصول دهی بالا مورد تاکید وزارت جهاد کشاورزی است و برای توسعه آن حمایت‌های لازم انجام می‌شود.

وی بیان کرد: چابهار و کنارک با میانگین دمای 16 تا 32 درجه بهترین موقعیت برای ایجاد گلخانه و کشت‌هایی نظیر آناناس را دارند و میزان تابش و خاک این منطقه نیز از سایر نقاط ایران برای گلخانه بهتر است.

وی ادامه داد: کشت میوه‌های گرمسیری و گلخانه در نوار ساحلی سیستان و بلوچستان از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی است و برای این اقدام تمامی زمینه‌ها را فراهم و حمایت می‌کنیم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: کشت انواع محصولات گرمسیری و گلخانه‌ای بویژه آناناس می‌تواند به مشکل اشتغال و توسعه این منطقه کمک کند.

تعداد مشاهده خبر184 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal