5 هزار هکتار شهرک های کشاورزی واگذار شد
1398/04/03

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی از واگذاری 5 هزار هکتار از اراضی شهرک‌های کشاورزی از دی ماه 96 تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی اشرف منصوری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی با بیان این که در آمایش و امکان‌سنجی تاکنون 270 هزار هکتار از اراضی کشور به شهرک سازی کشاورزی اختصاص داده شده است، افزود: از دی ماه 96 تاکنون نیز 5هزار و 646هکتار از شهرک های کشاورزی واگذار شده است.

علی اشرف‌منصوری ادامه داد: از دی ماه سال 96 تاکنون 39 شهرک با مساحت 996هکتار در حال احداث و بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه تعداد شهرک ‌های در حال احداث و بهره‌برداری از سال 94 تا دی ماه 96 برابر با 9 شهرک به مساحت 80هکتار بوده است ،گفت: تعداد شهرک‌های در حال احداث و بهره‌برداری شده به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی افزود: همچنین میزان تسهیلات معرفی شده به بانک 394 پرونده از سال 96 تاکنون بوده است که به بسیاری از این متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

منصوری با تاکید به این که میزان تسهیلات معرفی شده به بانک دو هزار و 400 میلیارد تومان بوده است، افزود: در این راستا یکهزار و دویست میلیارد تومان مصوب پرداختی بانک برای متقاضیان بوده است.

بر اساس این گزارش، شرکت شهرک های کشاورزی وظیفه‌ مدیریت و پشتیبانی از زنجیره‌ تولید کشاورزی در مجتمع‌‌ها و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای، دامی و یا شیلاتی را به عهده دارد و این شرکت با هدف هدایت، حمایت و نظارت بر احداث و توسعه‌ی شهرک‌های کشاورزی با فن‌آوری نو به منظور بهبود بهره‌وری عوامل تولید از طریق تسهیل و تسریع فرایند سرمایه‌گذاری و کارآفرینی ایجاد شده است.

تعداد مشاهده خبر236 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal