60 درصد محصول کلزای شهرستان ری برداشت شد
رییس جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: از آغاز فصل برداشت کلزا تاکنون 60 درصد این محصول از 270 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت شد.
1398/04/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، محمد عباسی در این خصوص اظهار داشت: میانگین تولید کلزاکاران شهرستان ری بین 2 تا 6 تن در هر هکتار پیش بینی می‌شود و این آمار پس از برداشت کامل آن مشخص خواهد داشت.

وی با اشاره به برداشت کلزا در منطقه از اوایل خردادماه گفت: وزارت جهاد کشاورزی درجهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی خود کفایی در بحث تولید دانه روغنی کلزا با تأمین و تخصیص یارانه و بیمه کردن این محصول و همچنین خرید تضمینی آن تمام شرایط را برای کشت این دانه روغنی فراهم کرده است.

این مسوول از آمادگی مراکز خرید کلزا در شهرستان ری و ورامین خبر داد و گفت: امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم کلزا از طرف دولت 34 هزار و 30 ریال اعلام شده است.

عباسی با بیان این که کشت کلزا در شهرستان ری به عنوان کشت دوم انجام می‌شود، ابراز کرد: کشت پاییزه کلزا به دلیل اینکه ریشه آن تا عمق 70 سانتی متری زمین فرو می‌رود و باعث افزایش 20 درصدی محصولات در کشت اول می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: کشت متناوب گندم، ذرت و کلزا به صورت دوره‌ای در مزارع کشاورزی یکی از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی برای بهره‌وری بهتر از آب و خاک است.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal