حدود 2.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی توسط بهره‌برداران استان زنجان تولید شد
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان روز جمعه 31 خرداد ماه سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان بودند.
1398/04/03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان، حجت‌الاسلام سید مجتبی حسینی طی سخنانی روز 27 خرداد ماه که در تقویم به عنوان روز جهاد کشاورزی نام‌گذاری شده است را یادآور واقعه مهمی در تاریخ معاصر ایران دانست و افزود: در این روز با صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) نهاد جهاد سازندگی در کشور تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در استان زنجان انواع محصولات و فرآورده‌های کشاورزی توسط حدود 90 هزار بهره‌بردار تولید می‌شود و طی سال زراعی 97-96 حدود 5/2 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی توسط این بهرهبرداران در استان تولید شد.

حسینی به اهم شاخص‌های عملکردی در بخش کشاورزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش مکانیزاسیون کشاورزی با سرمایه‌گذاری 2600 میلیارد ریالی 5003 دستگاه تراکتور، 110 دستگاه کمباین و 7500 دستگاه انواع ادوات دنباله بند کشاورزی در استان زنجان توزیع و در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری به مساحت 54 هزار هکتار، تثبیت و انتقال ژن چند قلوزایی از گوسفند نژاد برولامرینو به گوسفندان نژاد افشاری به تعداد 10 هزار راس، آموزش و توانمندسازی بهره‌برداران کشاورزی به تعداد 149 هزار نفر روز و تولید بیش از 500 هزار تن محصول گندم را از جمله اقدامات ارزشمند انجام گرفته در بخش کشاورزی استان برشمرد.

وی عنوان کرد: طرح‌های کاداستر (حدنگاری) اراضی کشاورزی و رفع تداخلات اراضی ملی و مسثنیات درحال حاضر با انعقاد قرارداد در سطح 270 هزار هکتار با پیشرفت حدود 60 درصدی در استان در حال انجام است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان‌، تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری به مساحت 54 هزار هکتار، تثبیت و انتقال ژن چند قلوزایی از گوسفند نژاد برولامرینو به گوسفندان نژاد افشاری به تعداد 10 هزار راس، آموزش و توانمندسازی بهره‌برداران کشاورزی به تعداد 149 هزار نفر روز و تولید بیش از 500 هزار تن محصول گندم را از جمله اقدامات ارزشمند انجام گرفته در بخش کشاورزی استان برشمرد و عنوان کرد: طرح‌های کاداستر (حدنگاری) اراضی کشاورزی و رفع تداخلات اراضی ملی و مسثنیات درحال حاضر با انعقاد قرارداد در سطح 270 هزار هکتار با پیشرفت حدود 60 درصدی در استان در حال انجام است.

وی در پایان با اشاره به وجود بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان زنجان بیان داشت: تنوع کاشت محصولات کشاورزی به علت موقعیت خاص جغرافیایی، وجود نیروی انسانی متخصص، وجود راه‌های موصلاتی مناسب و قرار گرفتن این استان در مسیر ترانزیت غرب به شرق امکان احداث کارخانجات بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی در اکثر مناطق استان را فراهم می‌سازد.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal