خرید تضمینی گندم از کشاورزان در شهرستان آبیک آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک از خرید تضمینی 38 تن گندم از کشاورزان این شهرستان خبر داد .
1398/04/03
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطفی با اعلام این مطلب پیش‌بینی‌ می‌شود، حدود 70 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.
وی اظهار داشت: مرکز خرید شرکت تعاونی البرز شهرستان آبیک به عنوان اولین مرکز خرید ، از 27 خرداد ماه سال جاری عملیات خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را با تحویل این میزان گندم آغاز کرده است .
لطفی تصریح کرد: محموله‌های گندم از کشاورزانی که نام آن‌ها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد، خریداری خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک به تعداد مراکز پیش بینی شده جهت عملیاتی کردن فرآیند خرید در سال زراعی جاری اشاره کرد و گفت: 4 مرکز شامل شرکت تعاونی البرز آبیک، شرکت شمس آذر در روستای زاغه و شرکت کیمیا خوشه 1 و 2 برای تحویل گندم از کشاورزان این شهرستان پیش بینی و تجهیز شده اند که به تناسب و براساس میزان عرضه به کارگیری می‌شوند.
به گفته ی این مقام مسئول؛ در سال زراعی جاری 17 هزار و 553 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان به زیر کشت گندم رفته  که از این میزان 15025 هکتار به صورت آبی و مابقی دیم می باشد.
تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal