81 میلیارد‌تومان اعتبار برای جبران خسارت‌ سیل در همدان اختصاص یافت
رئیس مدیریت بحران جهاد کشاورزی همدان از وارد شدن 834 میلیارد تومان خسارت به کشاورزی استان خسارت بر اثر سیل امسال خبر داد و گفت: تاکنون برای اجرای بند خ ماده 33 در استان 81 میلیارد‌تومان اعتبار تخصیص دادند.
1398/04/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، احد ظفری ظهر اظهار داشت: در این سیل 20 هزار و 455هکتار اراضی دیم، 30 هزار و641 هکتار اراضی آبی، 7 هزار و 205 هکتار باغ، یک هزار و 532 رأس دام سبک و 55 رأس دام سنگین و 12 هزار و 737 مورددامداری سنتی و فرسوده، 990 کیلو‌متر جاده بین مزارع وسایر زیر‌ساخت‌های کشاورزی استان مانند استخر پرورش ماهی، مرغداری صنعتی و سنتی، ایستگاه پمپاژ آب و مانند آن خسارت وارد شد.

وی با یاد‌آوری اینکه 673 رشته قنات آسیب دید که باید برای احیای آن حدود 2 میلیارد تومان هزینه شود، گفت: همدان چهارمین استانی است که بالاترین اعتبار را برای تامین خسارت به دلیل اطلاع‌رسانی سریع به بهره‌برداراندر بخش کشاورزی تامین کرده است و بر اساس مصوب هیات دولت خسارت به سیل‌زدگان پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات، توسعه مدیریت بازرگانی و تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: از 163 میلیارد‌ تومان اعتبار بدون جایگزین (بلاعوض) ابلاغ شده به استان بر اساس ارزیابی و تایید کارشناسان استان همدان؛ تاکنون 81 میلیارد‌تومان خسارت تخصیص دادند.

وی با اشاره بر اینکه تاکنون 20 درصد خسارت اعلام شده را تخصیص گرفتیم، گفت: 163 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان ابلاغ شد که تاکنون 81 میلیارد تومان تخصیص دادند همچنین102 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات با سود 4 درصد به استان ابلاغ شد.

ظفری با تاکید بر اینکه کشاورزان خسارت دیده از سیل امسال باید با سامانه جامع امداد و بازسازی دولت (سجاد) مراجعه ومقدار خسارت خد را ثبت کنند افزود: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مقدار خسارت ثبت شده را با بازدید میدانی راست آزمایی و سپس تایید خواهند کرد تا خسارت به کشاورزان پرداخت شود.

رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات، توسعه مدیریت بازرگانی و تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان گفت: تاکنون 320 پرونده در حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان برای دریافت خسارت به بانک‌های عامل معرفی شدند و یک هزار و 268 پرونده نیز در سامانه سجاد تکمیل شده است.

وی درباره آخرین وضعیت کمک به کشاورزان برای مستهلک شدن بدهی تسهیلات بانکی خسارت سرما‌زدگی هم اظهار داشت: با توجه به ابلاغ 27 میلیارد‌تومان در این حوزه برای کمک به کشاورزان این بدهی تا 40 میلیون تومان امهال خواهد شد. خسارت سرما‌زدگی هم 631 میلیارد‌تومان است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal