امنیت غذایی در کشور اتفاق نمی افتد مگر اینکه مدیریت جهادی را نهادینه و ترویج کنیم
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: امنیت غذایی در کشور اتفاق نمی افتد مگر اینکه مدیریت جهادی را در کشور نهادینه و ترویج کنیم.
1398/04/02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس سیدعلی مختاری در آئین گرامی داشت سالروز تشکیل جهادسازندگی و هفته جهادکشاورزی و مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه سال 97-96 شهرستان و پاسداشت اتمام سی سال خدمت صادقانه همکاران بازنشسته مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند درسال 1397 که با حضور امام جمعه شهرستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند، مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهادکشاورزی استان، اعضای شورای اداری شهرستان، کلیه کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی، اعضای شرکت نظام مهندسی و کشاورزی، کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی، بازنشستگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مرند و خانواده معززشان در فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: اگر به روستاهایمان و حتی در دورافتاده ترین نقاط کشور به انصاف بنشینیم و قضاوت کنیم، عملکرد بی نظیر جهادسازندگی در آن دوران به وضوح نمایان است و این حاصل مدیریت مشارکتی و مدیریت جهادی آن دوران می باشد.

وی ادامه داد: بدون مدیریت مشارکتی امکان موفقیت حاصل نمی شود، می بینیم که جهادسازندگی به روستاها که وارد می شد در گام اول نگاه مشارکتی به روستاها داشت که این نگاه توسط شوراها و ریش سفیدان انجام و ساخت پروژه ها به سرعت انجام می گرفت.

مهندس مختاری با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی اظهار داشت: علیرغم مشکلات اقتصادی، پیشرفت های چشمگیری در رونق تولید اتفاق افتاده است، غلبه بر نیاز کشور برای نهاده های دامی یکی از اولویت های جهادکشاورزی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی اذعان داشت: تمامی ذخایر مربوط به گندم در کشور به حد کافی موجود است، اما بودجه و منابع بخش کشاورزی باید مدنظر مسئولین قرار بگیرد.

وی ادامه داد: 25 درصد شاغلین کشور در بخش کشاورزی است و از حیث تامین غذایی، 85 درصد از بخش کشاورزی تامین می شود.

مهندس مختاری در ادامه عنوان کرد: پیش از این 37 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مجهز به آبیاری نوین بودند اما در 4 سال گذشته، 20 هزار هکتار در آذربایجان شرقی مجهز به این سیستم شدند که 5 هزار هکتار آن توسعه ای است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در 4 سال اخیر با توسعه آبیاری نوین بیش از 5 هزار شغل در بخش کشاورزی استان ایجاد شده و 100 هزار تن تولیدات کشاورزی استان افزایش پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه گلخانه ای استان کرد و گفت: تا سال گذشته 56 هکتار گلخانه در استان داشتیم که در پایان سال گذشته به 156 هکتار رسیده و از رشد 150 درصدی برخوردار شده است که برای سال جاری 200 هکتار نیز برنامه ریزی و در دست اقدام است.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی 101 میلیارد تومان خط اعتباری برای مکانیزه کشاورزی در سال گذشته تامین و در بین کشاورزان توزیع شد.

مهندس مختاری در پایان سخنان خود از عملکرد و خدمات ارزنده و ملموس کارکنان و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مرند در سنوات گذشته و در سال رونق تولید با توجه به بررسی های ا نجام یافته، تقدیر و تشکر کرد.

تعداد مشاهده خبر69 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal