اختصاص 18 میلیون یورو برای آبرسانی به عشایر کشور در سال 98
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال برای نخستین بار از محل صندوق توسعه ملی 18 میلیون یورو اعتبار برای تامین آب و آبرسانی به مناطق عشایری کشور اختصاص داده شده است.
1398/04/02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نشست شورای عشایری سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان در منطقه عشایری پالیزی زاهدان برگزار شد با بیان این مطلب افزود: سهم عشایر سیستان و بلوچستان از این اعتبار تاکنون ده میلیارد تومان بوده است که در قالب پروژه های اجرای خط انتقال آب، حفر و تجهیز چاه مالداری، لایروبی قنوات، بهسازی چشمه‌سارها در مناطق عشایری استان هزینه می شود.

وی اظهار داشت: با تمام مشکلات مالی و اعتباری کشور، خوشبختانه حوزه عشایری توانسته است پروژه های خوبی را در مناطق عشایری اجرا کند که اجرای بخشی از این پروژه ها به همکاری دستگاه های اجرایی با سازمان امور عشایر برمی گردد.

قندالی گفت: استفاده از توان اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری به عنوان فرصتی مناسب برای ارتقای شاخص تولید و درآمد خانوارهای عشایری، از اولویت‌های سالجاری سازمان امور عشایر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از محل اعتبارات مدیریت ستاد بحران و تامین نهاده های دامی شامل کنسانتره، جو، سبوس و ذرت توسط اتحادیه ها و شرکت تعاونی های عشایری باعث بهبود نظام دامداری عشایر می شود.

وی افزود: همچنین استفاده از سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از مواهب و دستاوردهای برنامه ششم توسعه است که در ارتقای شاخص های زیرساختی عمرانی و تولیدی مناطق عشایری بسیارموثر است.

قندالی با قدردانی از عنایت ویژه استاندار سیستان و بلوچستان به عشایر استان، درخواست کرد موضوع سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده بصورت ویژه در دستور کار فرمانداری ها قرار گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین در حاشیه این جلسه در گفتگو با شبکه خبر، برنامه های این سازمان را برای توان بخشی عشایر و تامین زنجیره گوشت کشور تشریح کرد.

قندالی گفت: 70 درصد درآمد عشایر کشور از طریق پرورش دام است و سالانه یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به عنوان تسهیلات سرمایه در گردش به این امر اختصاص می یابد.

وی افزود: برای شش ماه اول امسال 200 میلیارد تومان برای ساماندهی دام و تولیدات دامی عشایر کشور به ویژه پرواربندی تخصیص داده شد.

  تعداد مشاهده خبر97 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal