برداشت کلزا از 7هزار و 200 هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین آغاز شد
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات برداشت کلزا از سطح 7 هزار و 200 هکتار از مزارع کشاورزی استان آغاز شده است.
1398/04/02
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، تورج بنیادی با اعلام این خبر پیش‌بینی کرد: حدود 15 هزار تن محصول کلزا از این میزان سطح زیر کشت برداشت شود .
وی اظهار داشت: تمهیدات و امکانات لازم برای خرید این محصول در سطح شهرستانهای قزوین ، البرز ، آبیک ،بوئین زهرا ، تاکستان و آوج انجام شده و 5 مرکز خرید ( یک مرکز در قزوین ، یک مرکز بوئین زهرا ، یک مرکز البرز ، یک مرکز آبیک و یک مرکز در تاکستان ) کار خرید کلزا از کشاورزان استان را برعهده دارند .
بنیادی تصریح کرد :  10 کارشناس آموزش بر روند خرید کلزا نظارت دقیق دارند .
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : با توجه به هماهنگی های انجام شده با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان و همزمان با ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه جامع خرید تضمینی ؛ نسبت به پرداخت به موقع وجوه کشاورزان اقدام خواهد شد .
بنیادی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در سال جاری ؛ با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال می‌باشد.
وی یادآور شد: در مراکز خرید با هماهنگی های انجام شده دانه کلزای تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری است.
بنیادی خاطرنشان کرد: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای 10 درصد و افت ناخالصی بالای 2 درصد به نسبت از وزن محصول کلزای تولیدی کسر و وجه آن پرداخت می شود.
گفتنی است؛ آغاز خرید کلزا از کشاورزان استان قزوین از 27 خرداد ماه سال جاری آغاز و همچنان ادامه دارد.
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal