مصوبه دولت درباره حمایت از سیل‌زدگان بخش کشاورزی در استان سمنان اجرایی می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای مصوبه سی و یکم فروردین‌ماه هیئت‌وزیران درباره حمایت بلاعوض و تسهیلاتی از سیل‌زدگان بخش کشاورزی در این استان خبر داد.
1398/04/02
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد در جلسه کارگروه فرعی مدیریت مخاطرات کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: این مصوبه پس از ابلاغ اعتبار از سوی دولت در راستای حمایت از خسارت دیدگان ناشی از سیل در بخش کشاورزی استان سمنان اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به میزان خسارت ناشی از وقوع برف، آب‌گرفتگی و طوفان به بخش کشاورزی این استان گفت: بر اساس برآوردهای انجام‌شده از ابتدای سال 1398 تا بیست و نهم فروردین‌ماه امسال، درمجموع بیش از 639 میلیارد و 155 میلیون ریال به بخش کشاورزی استان سمنان خسارت واردشده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه بیشترین خسارت ناشی از وقوع برف، آب‌گرفتگی و طوفان فروردین‌ماه سال 98 در این استان مربوط به حوزه آب‌وخاک و امور زیربنایی بخش کشاورزی این استان بوده است افزود: برف، آب‌گرفتگی و طوفان فروردین‌ماه امسال درمجموع بیش از 234 میلیارد و 591 میلیون ریال به حوزه آب‌وخاک و امور زیربنایی بخش کشاورزی استان سمنان خسارت زد که این رقم شامل 37 درصد مجموع خسارت وارده به بخش کشاورزی استان سمنان در این ماه بود.
میرعماد با اشاره به اینکه 31 درصد از خسارت واردشده ناشی از برف، آب‌گرفتگی و طوفان فروردین‌ماه امسال در حوزه زراعت بود اضافه کرد: برف، آب‌گرفتگی و طوفان ماه نخست امسال، بیش از 197 میلیارد و 963 میلیون ریال به زمین‌های زراعی استان سمنان خسارت زد.
وی از خسارت 144 میلیارد و 169 میلیون ریالی ناشی از بارندگی‌های فروردین‌ماه امسال به باغات استان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: این میزان برابر با 22 درصد مجموع خسارت واردشده به بخش کشاورزی استان سمنان در فروردین‌ماه امسال بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان یادآور شد: ناپایداری‌های جوی فروردین‌ماه امسال همچنین بیش از 62 میلیارد و 432 میلیون ریال نیز به حوزه دام، طیور و آبزیان استان سمنان خسارت زد که این میزان شامل حدود 10 درصد از مجموع خسارت به بخش کشاورزی این استان در فروردین‌ماه امسال بود.
تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط

  • مصوبه_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal