امسال 130 هزار تن گندم از مزارع بوکان برداشت می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی بوکان گفت: با توجه به بارش‌های خوب بهاری و افزایش سطح زیر کشت گندم، پیش بینی می شود امسال 130 هزار تن گندم در این شهرستان برداشت شود.
1398/04/02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسکندر عبدی افزود: در سال زراعی جاری 74 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته است که از این مقدار 64 هزار هکتار به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده است.

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جاری بیان کرد: ظرفیت‌های خوب آبی و خاکی در این شهرستان باعث شده است تا بوکان هر ساله و به صورت متوالی مقام نخست تولید گندم در آذربایجان غربی را به خود اختصاص دهد.

مدیر جهاد کشاورزی بوکان اضافه کرد: در سال زراعی گذشته 69 هزار و 200 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته بود که از این مقدار 61 هزار و 100 هکتار به صورت دیم و مابقی به صورت آبی کشت شده بود.

عبدی بیان کرد: با وجود پتانسیل‌های بسیار مناسب برای کشت گندم در بوکان موجب شده این منطقه به انبار غله آذربایجان غربی شهرت پیدا کند اما همچنان کشاورزان این شهرستان با مشکل ذخیره گندم مواجه هستند.

هم اکنون در این شهرستان تنها امکان ذخیره سازی 30 هزار تن گندم وجود دارد که با بهره برداری از سیلوی 70 هزار تنی این شهرستان که قرار است در تیر ماه گندم از کشاورزان تحویل بگیرد مقدار گندم ذخیره سازی شهرستان به 100 هزار تن برسد.

بوکان دارای 110 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان 25 هزار هکتار آبی و 85 هزار هکتار نیز به صورت دیم کشت می‌شود.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal