703 هکتار از اراضی ملی برای اجرای طرح‌های کشاورزی استان قزوین واگذار شد
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، از واگذاری 703 هکتار از اراضی ملی در قالب اجرای طرح های این کشاورزی استان خبر داد .
1398/04/01
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، پرویز عبدی با اعلام این خبر افزود: واگذاری این اراضی ملی برای اجرای طرح‌های کشاورزی از قبیل طرح‌های دامپروری ، مرغداری و دیگر طرح های غیرکشاورزی مانند احداث کارخانه و کارگاه‌های صنعتی درقالب طرح طوبی انجام شده است.

وی اظهار داشت :  تاکنون 703 هکتار زمین از اراضی ملی در قالب طرح های پرورش شتر مرغ وگاوشیری وزیتون کاری و گلخانه ، نیروگاههای خورشیدی وبادی ، جایگاه سوخت وشهرک صنعتی واگذار شده است .

به گفته ی این مقام مسئول ؛ با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال برای بیش از 500 نفر در منطقه فراهم می شود .

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین در ادامه گفت : همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون میزان تخصیص اراضی ملی که از طرف اداره کل منابع طبیعی به امور بیش از336 هکتار است که در ماه‌های آینده تصویب و عقد قرارداد طرح‌های جدید (زیتون‌کاری، پسته‌کاری) نیز انجام می‌شود.

عبدی با اشاره به این که اراضی ملی به طرح‌های تولیدی و اشتغالزا در مسیرتوسعه استان قرار دارد اظهار داشت: پس از تامین سرمایه‌گذار؛ مهمترین بحث تامین زمین مورد نظر در نقطه دلخواه سرمایه‌گذار است که سازمان جهاد کشاورزی متولی بحث زمین است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهادکشاورزی با هماهنگی و برنامه‌ریزی مناسب درراستای تسهیل و تامین زمین مورد نظر جهت سرمایه‌گذارانی که دارای اهلیت کافی برای اجرای طرح هستند اقدام می‌کند.

این مقام مسئول تاکید کرد: واگذاری اراضی ملی جهت اجرای طرح‌های اشتغالزا و تولیدی در استان از اولویت‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی است.

عبدی اضافه کرد : امکان فسخ قرارداد و استرداد زمین در صورتی که طرح در موعد مقرر به بهره‌ برداری نرسد هم از مزایای واگذاری اراضی ملی به طرح‌های تولیدی و صنعتی است.

وی یادآور شد: همچنین جلوگیری از تغییر کاربری اراضی مرغوب کشاورزی به منظور اجرای طرح‌های تولیدی، ارزان بودن اراضی ملی نسبت به اراضی زراعی جهت سرمایه‌گذاری از مزایای واگذاری اراضی ملی به طرح‌های تولیدی است.

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal