پرداخت 10 درصد از سود تسهیلات بانکی صندوق تعاون زنان روستایی توسط سازمان جهاد کشاورزی استان قم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: زنان روستای جنداب متناسب با فعالیت‌هایی که در صندوق انجام می‌دهند از تسهیلات بانک برخوردار شده و 10 درصد از سود بانکی آن‌ها را سازمان جهاد کشاورزی استان قم پرداخت می‌کند.
1398/03/30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، دکتر عباس پورمیدانی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در روستای جنداب بخش سلفچگان حاضرشده و در دیدار با جمعی از بهره‌برداران این منطقه اظهار داشت: در آستانه روز27 خرداد و سالروز صدور دستور تاریخی امام خمینی (ره) جهت تأسیس جهاد سازندگی هستیم.

وی بابیان اهداف حقیقی تشکیل سازمان جهاد سازندگی و ادامه همان اهداف در سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: ایثار، فداکاری و خدمت به مردم مهم‌ترین اهدافی بود که امام خمینی (ره) در صدور فرمان تأسیس جهاد سازندگی به آن توجه داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم از پاسخگویی کتبی به مشکلات بهره بران این منطقه ظرف مدت 15 روز خبر داد و تصریح کرد: تشکیل صندوق‌های تعاونی زنان روستا و فعالیت آن‌ها قابل‌تحسین بوده و زنان در کنار مردان می‌توانند نقش پررنگی در رفع بیکاری و اشتغال‌زایی منطقه ایفا کنند.

وی به زنان روستای جنداب قول ارائه تسهیلات بانکی و همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان قم را داد و گفت: زنان روستای گنداب متناسب با فعالیت‌هایی که در صندوق انجام می‌دهند از تسهیلات بانک برخوردار شده و 10 درصد از سود بانکی آن‌ها را سازمان جهاد کشاورزی استان قم پرداخت می‌کند.

پور میدانی با تأکید بر تأسیس گلخانه‌های کوچک‌مقیاس ادامه داد: در مناطقی که با کمبود آب و منابع تولیدی پایدار روبه‌رو هستیم می‌توانیم با تأسیس گلخانه‌های کوچک‌مقیاس گام مؤثری در جهت مدیریت و مصرف بهینه منابع آبی برداریم.

وی همچنین از تکمیل پرنده خسارت‌های مالی وارده شده از سیل سال جاری ظرف 15 روز آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: خسارت‌های مستقیم و یا غیرمستقیم وارده شده از سیل با توجه به نظر کارشناسان در منطقه جبران می‌شود.

پور میدانی به مسئله کمبود آب و لزوم مدیریت آن در استان قم نیز اشاره کرد و گفت: حفر چاه‌های غیرمجاز، برداشت‌های غیرمجاز از منابع آبی، بهره بری پایین در مصرف آب و الگوی نامناسب کاشت باید اصلاح شود تا با کمبود آب در منطقه مواجه نشویم.

وی راهکارهایی را که مردم روستا می‌توانند در مصرف بهینه آب انجام دهند را یادآور شد و عنوان کرد: تأمین سیستم آبیاری نوین و رفع مشکلات قنات‌های منطقه در دستور کار و اولویت قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ادامه داد: واحدهایی دامی که توان تأمین منابع آبی خود رادارند سازمان جهاد کشاورزی در خصوص تأمین سرمایه در گردش این واحدها کمک کرده اما با توجه به شرایط موجود استان مجتمع دامی جدیدی احداث نخواهد شد.

وی اصلاح ساختار و مدیریت مجتمع‌های دامی استان را لازم دانست و افزود: در خصوص جابه‌جایی کارگاه‌های سرب و با توجه به نظر اداره کل محیط‌زیست و تبعات زیست‌محیطی خطرزا آن اقدامات و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

تعداد مشاهده خبر63 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal