تفاهم نامه همکاری مابین مدیریت شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی و اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز مبادله شد
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: تفاهم نامه همکاری مابین مدیریت شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان شرقی و اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز مبادله شد.
1398/03/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس قاسم جعفروند در نشستی که به منظور مبادله تفاهم نامه همکاری در خصوص توسعه و ترویج آبزی مصرفی در محل اداره کل سلامت شهرداری کلانشهر تبریز برگزار گردید، هدف از این تفاهم نامه را استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی برای ارتقای مصرف سرانه آبزیان شهروندان عنوان کرد.

وی ادامه داد: امروزه مصرف آبزیان به جهت خواص مختلف خوراکی و دارویی بعنوان غذای سلامتی و پر اهمیت شناخته شده است لیکن متاسفانه مصرف سرانه آبزیان در استان با 7 کیلوگرم در سال علیرغم تلاش های زیادی که برای افزایش آن در سبد خانوارهای استان انجام گرفته از میانگین کشوری با 11 کیلوگرم فاصله زیادی دارد و در افق برنامه توسعه در مورد مصرف آبزیان شهروندان باید به نقطه مطلوبی برسیم.

جعفروند اظهار نمود: در این راستا و برای تحقق اهداف مورد نظر با مخاطبین تاثیر گذار وارد همکاری مشترک شده ایم تا از ظرفیت های موجود هر بخش بتوانیم به روند فعلی سرعت ببخشیم.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان ادامه داد: از مهمترین بخش های تاثیرگذار می توان به اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز اشاره نمود چرا که مهمترین وظیفه این اداره کل ترویج سبک زندگی سلامت محور در بین شهروندان می باشد و این مهم را با بهبود سطح مولفه های اجتماعی و افزایش سواد سلامت شهروندان از طریق برنامه های آموزشی و ظرفیت سازی در خانه های سلامت برای ارتقای رفتار شهروندی محقق می نماید.

وی گفت: وظیفه وزارت جهادکشاورزی علاوه بر تامین امنیت غذایی کشور تولید غذای سالم و ارگانیک می باشد و از این میان در بین انواع محصولات تولیدی ، آبزیان تنها محصولی است که به جرات می توان به سالم بودن و ارگانیک بودن آن مطمئن بود و در صدد هستیم با همکاری و همراهی سایر ارگان ها عرضه محصول سالم آبزی را در استان از مزرعه تا سفره را داشته باشیم.

دکتر محمدحسین حسن زاده مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز نیز بحث آگاهی رسانی و پیشگیری را از وظایف مجموعه تحت پوشش خود اعلام نمود و گفت: سازمان جهادکشاورزی بعنوان متولی تولید محصولات غذایی و بخصوص در بخش تولید انواع آبزیان بعنوان غذای سلامتی در تامین پروتئین و با جایگزین کردن آن با انواع خوراک کم ارزش غذایی و هم از جهت پیشگیری از انواع بیماری های غیر واگیر در جامعه برای سلامت شهروندان اهمیت فراوانی دارد.

وی افزود: برای تحقق اهداف سلامت شهروندان با ارگانها و نهادهای مختلفی از جمله سازمانهای مردم نهاد همکاری نزدیکی داریم و بحث تامین غذای سالم از مولفه های مهمی است که با دستگاه های متولی اعلام آمادگی کرده ایم.

تعداد مشاهده خبر71 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal