پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر دامی در مناطق سیل‌زده با عملکرد خوب در لرستان
1398/03/29

رییس سازمان دامپزشکی کشور بر توجه بیشتر به استان‌های کم‌برخوردار در حوزه دامپزشکی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علیرضا رفیعی‌پور در افتتاحیه گردهمایی مدیران کل دامپزشکی سراسر کشور در لرستان، با بیان این که امسال کانون بیماری تب برفکی در مقایسه با سال گذشته در مورد گاوی 4 درصد و گوسفندی 60 درصد کاهش داشته است، گفت: اگر عملکرد خوب دامپزشکی لرستان در زمان سیل نبود، بحران دیگری به نام بیماری‌های واگیر دامی در مناطق سیل زده ایجاد می‌شد.

وی افزود: آنچه باعث شد تا میزبانی گردهمایی مدیران کل دامپزشکی کشور در لرستان برگزار شود، همین عملکرد خوب دامپزشکی این استان در مهار بیماری‌های واگیردار بود.

بنابه این گزارش،‌ گردهمایی دو روزه مدیران کل دامپزشکی سراسر کشور صبح امروز چهارشنبه با حضور رییس سازمان دامپزشکی کشور، معاون پیشگیری و بهداشتی، مدیران کل دامپزشکی در استان‌ها، معاون استاندار لرستان و برخی مقامات شهرستان بروجرد در استان لرستان آغاز به کار کرد و تا ظهر فردا پنج‌شنبه ادامه دارد.

در این گردهمایی، اعضای شورای سازمان دامپزشکی در حوزه‌های معاونت بهداشتی و پیشگیری، معاونت تشخیص و درمان و معاونت توسعه مدیریت و منابع این سازمان، به بحث و بررسی پیرامون طراحی برنامه‌ها و سیاست‌های حوزه‌های خدمتی یاد شده در سازمان دامپزشکی کشور و اقدامات انجام شده و تدابیری که در حال اجراست، می‌پردازند.

تعداد مشاهده خبر74 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal