افزایش کیفیت بذر کلزا ضروری است
1398/03/29

مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی، بر لزوم بالا بردن کیفیت بذر کلزا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گلستان، دکتر علی‌رضا مهاجر در نخستین نشست ستاد فنی دانه‌های روغنی استان گلستان، با تقدیر از مسوولان سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در خصوص کلزا در شرایط سخت اقتصادی گفت: اگر تلاش مجدانه و مدیریت هوشمندانه و پیگیری‌های مسوولان سازمان نبود، دستاوردهای کنونی در خصوص کلزا در استان محقق نمی‌شد.

وی با اشاره به گسترش کشت دانه‌های روغنی از جمله کنجد گفت: امیدواریم در آینده با توجه به کیفیت بالای روغن در کنجد بتوانیم قسمتی از نیازمان به روغن را از این طریق تامین کنیم.

در این نشست، رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان، بر لزوم توسعه کشت نشایی در شهرستان‌های آق قلا، گنبد کاووس و مراوه تپه تاکید کرد.

دکتر مختار مهاجر افزود: امسال حدود 52 روز رطوبت بالای 85 درصد داشتیم و شرایط برای طغیان بیماری‌ها فراهم شده بود اما با مبارزه‌ بر علیه آفات که به صورت جدی و با تلاش شبانه‌روزی انجام شد، این مشکل و نگرانی برطرف شد.

در این نشست مهندس عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان به ارائه گزارش و برنامه‌های آتی این معاونت در خصوص دانه‌های روغنی پرداخت.

در ادامه دکتر فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان در خصوص آخرین یافته های تحقیقاتی سخن گفت.

در این نشست همچنین مهندس علیزاده نماینده مدیریت‌های غرب استان و مهندس سلیمانی نماینده‌ مدیریت‌های شرق استان پیشنهادات اجرایی از جمله تامین به موقع بذر، تامین به موقع علف کش، ارایه تسهیلات یارانه‌ای برای کاشت داشت و برداشت این محصول و خرید خطی کار ریزدانه کار و همچنین بررسی امکان ممنوع کردن کشت کلزا برای مناطق با آلودگی شدید برای توسعه کشت این دانه روغنی ارزشمند ارایه کردند.

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal