بازدید رئیس سازمان شیلات ایران از اسکله در حال احداث تنگ در کنارک
1398/03/29

دکتر نبی‌اله خون‌میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به همراه دکتر طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، دکتر رمضان‌نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی کشور و تعدادی دیگر از مدیران کل و مسئولین استانی و محلی ظهر، از اسکله و موج‌شکن در حال ساخت بندر صیادی تنگ از توابع شهرستان کنارک بازدید کرده و روند کار را از نزدیک مشاهده کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان در این بازدید گفت: پروژه احداث موج‌شکن‌های بندر صیادی تنگ شامل هزار و 170 متر موج شکن شرقی و 850 متر موج شکن غربی، 514 متر حفاظت حوضچه است که با 74 درصد پیشرفت فیزیکی براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

هدایت‌الله میرمرادزهی اظهار داشت: این موج‌شکن با استفاده از مصالح سنگی با دانه‌بندی‌های مختلف در لایه مغزه یک تا 200 کیلوگرم، بالشتک 10 تا 50 کیلوگرم، فیلتر 200 تا 500 کیلوگرم و 400 تا 800 کیلوگرم، پاشنه 600 تا هزار و300 کیلوگرم، حفاظتی 2 هزار تا چهارهزار و400 کیلوگرم و آکروپادهای بتنی اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح ساخت اسکله جدید بندر صیادی تنگ شامل ساخت اسکله، موج‌شکن، تاسیسات خشکی، محوطه‌سازی و لایروبی است که پس از تکمیل علاوه بر پهلوگیری 50 فروند شناور لنج همچنین 100 فروند قایق نیز می‌توانند در این اسکله در آرامش و امنیت پهلوگیری کنند که می‌تواند موجب رونق صید و صیادی در این منطقه شود.

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان بیان داشت: در مجموع 100 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه لازم است که تاکنون میزان پیشرفت ریالی آن 33 درصد بوده و در صورت تامین به موقع اعتباردر سال جاری تکمیل می‌شود.

میرمرادزهی با بیان این که شرکت بهمبر به عنوان پیمانکار پروژه تاکنون طبق برنامه زمانبندی در حال اقدام است، خاطرنشان کرد: مبلغ 26 میلیارد و 700 میلیون تومان مطالبات معوقه این شرکت از ماست که صورت وضعیت آنها تکمیل و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارائه شده است و درخواست داریم در خصوص پرداخت آنها مساعدت و همکاری لازم صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: بندر صیادی و گردشگری تنگ یکی از قدیمی‌ترین اسکله‌های صیادی در حوزه شهرستان کنارک است که در 110 کیلومتری مسیر چابهار- جاسک واقع شده است و یکی از نقاط مهم صیادی و گردشگری سواحل مکران به حساب می‌آید و هم‌اینک به دلیل تخریب در زمان توفان «گونو» و انباشت شدید لای برای پهلوگیری لنج‌های صیادی قابل استفاده نیست که احداث این اسکله را ضرورت بخشید و امیدواریم که با اتمام به موقع این پروژه مردم منطقه هرچه سریع تر از مزایای این طرح منتفع گردند.

تعداد مشاهده خبر239 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal