برداشت گندم از 145 هزار هکتار از مزارع کشاورزی استان قزوین آغاز شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات برداشت گندم از سطح 145 هزار و 695 هکتار از مزارع کشاورزی استان آغاز شده است.
1398/03/29
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه با بیان این مطلب پیش‌بینی کرد : از این میزان سطح زیر کشت ؛ سیصد و 28 هزار تن گندم تولید شود که از این میزان  300 هزار تن گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شود .
وی اظهار داشت: از این میزان سطح زیر کشت 47 هزار و 545 هکتار به گندم آبی و 98 هزار و 151 هکتار به گندم دیم  اختصاص دارد .
خمسه تصریح کرد : در سال زراعی جاری 21 مرکز خرید در سطح شهرستانهای استان شامل ؛ 3 مرکز در تاکستان ، 3 مرکز در بوئین زهرا ، 4 مرکز در البرز، 4 مرکز در آبیک ، 4 مرکز در قزوین و 3 مرکز در آوج کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان را برعهده دارند .
وی اضافه کرد: بر اساس هماهنگی های انجام شده با شرکت خدمات بازرکانی دولتی ( اداره غله ) استان ؛ کار خرید گندم در 21 مرکز یاد شده ؛ از ساعت 8 صبح تا 20 عصر انجام می شود.
خمسه خاطرنشان ساخت : از تعداد 21 مرکز خرید ؛ 5 مرکز خرید کارخانه آرد ، 8 مرکز تعاون روستایی و مابقی سیلو و انبارهای مجهز به بخش خصوصی با نظارت کامل سازمان جهاد کشاورزی هستند که آماده خرید گندم از کشاورزان می باشند .
وی یاد آور شد : در حال حاضر 42 کارشناس آموزش دیده و فنی در حوزه بخش کشاورزی ؛ بر روند خرید گندم در سطح مراکز خرید نظارت دقیقی دارند .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : این مراکز خرید از لحاظ تجهیزات و امکانات مربوط به سخت افزاری و نرم افزاری مجهز هستد تا  به طور دقیق و کامل ؛ کار خرید به درستی انجام شود .
خمسه افزود : با توجه به شرایط مساعد جوی در سال جاری و بارندگی های خوبی که در فصل پاییز و بهار وجود داشت  این موضوع شرایطی را مهیا کرد تا کشاورزان نسبت به کشت به موقع با توجه به رطوبت مناسب موجود اقدام کنند .
 
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal