ورود یک هزار و 400 میلیارد تومان ثروت به کردستان از محل فروش گندم
مسؤولین سازمان جهاد کشاورزی کردستان، از ورود یک هزار و 400 میلیارد تومان ثروت به استان از محل فروش گندم در سال گذشته خبر دادند.
1398/03/29

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کردستان، در تاریخ 27 خرداد 1358 به فرمان امام خمینی (ره) برای رسیدگی به مناطق محروم  و دور افتاده ایران جهاد سازندگی یا جهاد کشاورزی تاسیس شد.

 هدف از تاسیس جهادکشاورزی این بوده است رفع محرومیت از روستاهایی که از ساده ترین امکانات رفاهی نیر محروم بودند.

حرکت به سوی استقلال و خودکفایی  کشور با تلاش در جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی روستاها و مناطق عشایر نشین از طریق توسعه کشاورزی دامداری صنایع روستایی و ... است.

ایجاد زمینه لازمه جهت رشد شخصیت والای انسانی روستائیان از طرق مشارکت و نظارت آنان در فعالیت‌های روستایی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان در جمع رسانه‌های جمعی کردستان به مناسبت هفته جهادکشاورزی گزارشی از وضعیت کشاورزی استان را ارائه کرد.

خالد جعفری عنوان کرد: محور توسعه استان کردستان کشاورزی است و مستلزم توجه سرمایه‌گذاری در این بخش است و مجموعه جهاد کشاورزی کردستان نیز تمام تلاش خود را برای تسهیل امور در این خصوص انجام خواهند داد.

وی با بیان این که 30 درصد اشتغال مردم کردستان به صورت مستقیم وابسته به کشاورزی است و درصد قابل توجهی هم به طور غیرمستقیم با این حوزه ارتباط شغلی دارند، گفت: شرایط سرمایه‌گذاری در استان کردستان کاملاً مهیا و مناسب است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: در سال مالی 97، تقریباً 488 میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان جذب شد. وی همچنین از تامین 62 میلیارد تومان سرمایه در گردش ویژه بخش کشاورزی استان و جذب اعتباری 64 میلیارد تومانی از محل صندوق حمایت از بخش کشاورزی خبر داد.

 عفری ابراز کرد: دولت به منظور حمایت از خسارت دیدگان 410 میلیارد خسارت تخصیص داده که 200 میلیارد ریال آن بلاعوض و 20 میلیارد ریال آن نیز تسهیلات چهار درصد است.

 کردستان سالانه 355 هزار تن محصولات دامی تولید می کند

 سید یحیی ذکریایی نژاد معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان نیز در گزارشی جمعیت دامی استان را 3 میلیون و 900 هزار رأس عنوان کرد و افزود: از این مقدار دام سالانه 355 هزار تن محصولات دامی تولید می شود.

 ورود 1400 میلیارد تومان ثروت از محل فروش گندم به استان

 فرید سپری معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان نیز میزان اراضی استان را یک میلیون و 240 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: از این مقدار 83 درصد آن زیر کشت گندم می باشد.

 وی افزود: در سال گذشته نیز از محل فروش گندم 1400 میلیارد تومان ثروت وارد کردستان شد.

 سپری از کشاورزان خواست به کشت پاییزه و انتظاری و همچنین کشت نشایی روی بیاورند و افزود: در حال حاضر به صورت آزمایشی و با همکاری یکی از دانشگاه های کردستان 15 هزار هکتار از اراضی قروه کشت نشایی شده است.

سپری گفت: 3600 هکتار از مزارع استان نیز زیر کشت کلزا می باشد و انتظار می رود در سال جاری برداشت 10 هزار تن کلزا در سطح مزارع استان اتفاق بیفتد. 

تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط

  • JAFARII_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal