پنج میلیون قطعه نشا چغندر قند در کردستان تولید شد
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پنج میلیون قطعه نشا چغندر قند در خرانه های این استان تولید شد.
1398/03/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، محمدصالح احمدی گفت: این میزان نشا در سطح پنج هزار متر مربع از خزانه های استان در شهرستان سقز واقع در روستاهای آلتون، کمنتو و صاحب تولید شده است.

وی افزود: امسال کشت نشایی چغندر قند در شهرستان سقز با استقبال کشاورزان چغندرکار روبرو شد و قرار است قریب به 60 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت نشایی چغندر قند اختصاص یابد.

احمدی با اشاره به اینکه در کشت نشایی چغندرقند به میزان سه تا چهار هزار متر مکعب در هر هکتار صرفه جویی در مصرف آب انجام می شود، اضافه کرد: در سال جاری سه میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کشت نشایی چغندر در اراضی مستعد این استان اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: در راستای کاهش هزینه های تولید چغندر قند و مصرف آب، حدود 100 هکتار از مزارع شهرستان های سقز، قروه و دهگلان به صورت نشایی کشت می شود که برای اجرای آن سه میلیارد ریال اعتبار تامین شده است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: این نشاها به صورت توپی و رایگان در اختیار بهره برداران قرار می گیرد و کاهش تلفات نشاها پس از کاشت از جمله مزایای توزیع توپی (ریشه به همراه خاک) آنها است. 

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط

  • bnbn_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal