12 طرح کشاورزی در اشنویه به بهره برداری رسید
مدیر جهاد کشاورزی اشنویه گفت: 12 طرح کشاورزی با 22 میلیارد و 880 میلیون ریال سرمایه گذاری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان مرزی به بهره برداری رسید.
1398/03/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، سیدانور حسینی با بیان این مطلب افزود: این طرح ها شامل 10 طرح آبیاری نوین در بخش‌های نالوس و مرکزی و 2 طرح پرورش گوسفند و گاو شیری است.

وی اضافه کرد: طرح‌های آبیاری نوین شامل هفت طرح قطره‌ای، یک طرح آبیاری تحت فشار و 2 طرح آبیاری تلفیقی و کم فشار است که در مجموع 10 میلیارد و 880 میلیون ریال برای اجرای آنها هزینه شده است.

حسینی ادامه داد: با بهره برداری از این 10 طرح در مجموع اراضی زیر پوشش آبیاری تحت فشار در این شهرستان به بیش از پنج هزار هکتار رسید.

حسینی افزود: هدف جهاد کشاورزی کاهش مصرف آب و افزایش عملکرد با استفاده بهینه از پتانسیل‌های منطقه است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در این حوزه‌ها اقدامات مهمی صورت گرفته است.

وی گفت: طرح پرورش گوسفند با ظرفیت 191 رأس در روستای حسن آباد نیز از دیگر طرح‌هایی بود که همزمان با این هفته  به بهره برداری رسید؛ برای اجرای این طرح که برای 6 نفر زمینه اشتغال فراهم کرده پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی اشنویه ادامه داد: علاوه بر این یک واحد گاو شیری 39 راسی نیز در روستای «گندویلا» با هفت میلیارد ریال سرمایه گذاری به همین مناسبت افتتاح شد که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال برای 6 نفر ایجاد شد.

لازم به ذکر است که تجدید میثاق و غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدای جهاد کشاورزی، اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی، ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای دامپزشکی رایگان از دیگر برنامه‌های  بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان بود.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal