156 طرح در مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی آذربایجان غربی در حال اجراست
رییس مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: 156 طرح تحقیقاتی و پژوهشی در سال زراعی جاری توسط محققان این حوزه در این مرکز در حال اجراست.
1398/03/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، عباسعلی روانلو در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات کشاورزی میاندوآب با بیان این مطلب اظهار کرد: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی فعالیت‌های پژوهشی خود را در 11 بخش تحقیقاتی انجام می‌دهد.

وی با اشاره به این که 10 بخش تحقیقاتی با 68 نفر محقق و 46 نفر هیات علمی در این مرکز فعال است، بیان کرد: ارایه اطلاعات و طرح های نوین برای ارتقای کشاورزی استان و کشور از اهداف فعالیت این مرکز است.

روانلو افزود: تحقیقات این مرکز کاملاً کاربردی است و نتایج حاصل از این تحقیق‌ها به صورت مستقیم به دست کشاورزان می‌رسد تا در راستای ارتقای کمی و کیفی تولید در بخش کشاورزی به کار گرفته شود.

این مسئول یادآور شد: فعالیت‌های مرکز تحقیقات در سال 98 در قالب هفت محور اساسی و راهبرد اجرایی تدوین شده که تولید محصولات فن‌آورانه، ثبت، گواهی و نظارت بر نهاده‌ها، مدیریت ذخائر ژنتیکی و تنوع زیستی، آموزش و ترویج کشاورزی از جمله محورهای این فعالیت‌هاست‌.

وی ادامه داد: در راستای ترغیب و ایجاد انگیزه برای ایده پروری و خلاقیت باید اقداماتی از قبیل شناسایی محصولات فن‌آورانه و وضعیت تولید آنها، پایش تحقق برنامه‌های تولید و پهنه بندی منطقه‌ای تولید صورت گیرد.

رییس مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ایستگاه تحقیقات کشاورزی میاندوآب یکی از ایستگاه های فعال کشور در این زمینه است، گفت: در این ایستگاه ارقام مختلف گندم، جو، ذرت و چغندر قند مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 17 طرح تحقیقاتی در میاندوآب مورد ارزیابی قرار می گیرد، گفت: این مرکز تحقیقاتی توانایی تولید بذر در استان را دارد به شرطی که اعتبار مورد نیاز آن به موقع تامین شود زیرا در زمینه محقق، زمین و سایر امکانات مشکلی وجود ندارد.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal