ساخت مجتمع کشت و صنعت در «گوردیم» کنارک آغاز شد
1398/03/28

کلنگ مجتمع کشت و صنعت میگو و میوه های گرمسیری با حضور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از فعالان اقتصادی و قشرهای مختلف مردم و مسئولان محلی روز سه شنبه در روستای ساحلی گوردیم کنارک به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم کلنگ زنی این پروژه اظهار داشت: چابهار و کنارک ظرفیت‌های خوبی برای طرح‌های شیلاتی و کشاورزی دارند و می‌توانند به افزایش تولید و رونق اشتغال کمک کنند.

مهندس محمدعلی طهماسبی افزود: کلنگ زنی احداث باغ‌های میوه‌های گرمسیری و گلخانه در زمینی به مساحت 22 هکتار و اشتغالزایی 2 هزار و 500 نفر موجب خرسندی و زمینه ساز رونق توسعه و اشتغال است.

وی گفت: چابهار به سبب آب و هوا و خاک حاصلخیز برای کشت‌های گلخانه‌ای بسیار مناسب است و می‌تواند در مدت کوتاهی سوددهی لازم را برای سرمایه گذار به ارمغان آورد و برای مردم منطقه نیز مؤثر باشد.

رئیس سازمان شیلات ایران نیز در این مراسم اظهار داشت: مجتمع پرورش میگو مکران در زمینی به مساحت 750 هکتار و با سرمایه گذاری 80 میلیارد تومان توسط گروه سرمایه گذاری پتروشیمی باختر در قالب شرکت کشت و صنعت مکران اجرا می‌شود.

نبی الله خون میرزایی افزود: این پروژه در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران و رونق تولید اجرایی شده تا شاهد اشتغال و تولید و توسعه منطقه باشیم.

وی ادامه داد: فاز نخست این طرح در اوایل سال آینده افتتاح می‌شود و می‌تواند برای بیش از 800 نفر اشتغالزایی و سالانه چهار هزار و 500 تن میگو تولید کند.

وی از حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان محلی و مردم قدردانی کرد و افزود: رونق تولید و ایجاد اشتغال از برنامه‌های مهم دولت است و در این راستا گام‌های مهمی برداشته شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز گفت: از هرگونه سرمایه گذاری در سراسر استان حمایت و تمام زمینه‌ها را فراهم می‌کنیم.

احمدعلی موهبتی افزود: مجتمع کشت و صنعت مکران به اشتغال و تولید کمک می‌کند و نقش مؤثری در محرومیت زدایی و توسعه سواحل مکران دارد.

وی تاکید کرد: تمام مسئولان موظف به همراهی و همکاری با سرمایه گذاران هستند و نباید هیچ مانعی بر سر راه آنان وجود داشته باشد.


تعداد مشاهده خبر155 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal