6 ترمینال فعال پسته در استان قزوین فعالیت دارند
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در حال حاضر 6 ترمینال فعال پسته در استان فعالیت دارند.
1398/03/28
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، علی اکبری در کارگاه آموزشی سرشاخه کاری باغ های درجه دو و قدیمی پسته و همچنین تغذیه باغات پسته که با حضور مدیران و کارشناسان فنی و پژوهشگران پژوهشکده پسته و محققین در مجموعه باغستان برگزار شد با بیان این مطلب افزود : همچنین بیش از 120 دستکاه پوست کن سنتی پسته در استان فعالیت دارد .

وی اظهار داشت: در حال حاضر 4هزار و 20 هکتار  باغ پسته در استان وجود دارد  که از این میزان 3 هزار و 420 هکتار بارور و 600 هکتار بصورت نهال می باشد .

اکبری،  ارقام سنتی محصول پسته در استان را ؛ قرمز ، سفید ، کال خندان ،بقالی و کله بزی و ارقام صادراتی را ؛ احمد آقایی ، اکبری ، اوحدی و کله قوچی ذکر کرد .

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ؛ برگزاری کارگاه های آموزشی در طی سال ، طرح اجرایی مبارزه با آفات شیمیایی و بیولوژیک در سطح 1000 هکتار ، اجرای طرح های استفاده از کود شیمیایی و دامی بیولوژیک در سطح 700 هکتار از اقدامات این سازمان در جهت ارتقای کیفیت محصول تولیدی برشمرد.

گفتنی است؛ در این کارگاه آموزشی در خصوص سرشاخه‌کاری و تغییر رقم باغ های درجه دو و قدیمی، افزایش عملکرد کمی و رونق تولید پسته ، اهمیت تغذیه صحیح باغات پسته در افزایش عملکرد و ضرروت ارتقا دانش فنی بهره برداران و باغداران در استان‌های کشت و کار پسته بحث و تبادل نظر شد . 

تعداد مشاهده خبر54 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal