توسعه پوشش گیاهی، تضمین حیات انسان و نسل آینده است
1398/03/27
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار ایلام گفت: توسعه پوشش گیاهی و سبز کردن طبیعت تضمین حیات انسان و نسل آینده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس خلیل آقایی بعد از ظهر امروز در دیدار با قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام گفت: حفظ پوشش گیاهی و توسعه آن اصلی ترین کار سازمان جنگل‌ها است و نسل حاضر و آینده از ثمرات آن بهره می‌برد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از مباحث عمده اجتماعی، تقویت مشارکت مردم در فعالیت‌های مختلف عمرانی و توسعه‌ای است، افزود: در همین راستا طرحی داریم تا از تمام ظرفیت تشکل‌ها و تعاونی‌های  مردمی در پروژه‌های منابع طبیعی استفاده کنیم. 
رئیس سازمان جنگل‌ها همچنین به اهمیت ناحیه رویشی از نظر تنوع زیستی، منابع آب و خاک و نقش آن در اقتصاد ملی اشاره کرد و اعلام کرد: سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سال جاری برنامه ویژه‌ای برای حفظ و توسعه ناحیه رویشی زاگرس در 11 استان دارد.


اجرای 60 هزار هکتار جنگل‌کاری در استان ایلام
استاندار ایلام نیز با اشاره به اجرای بیش از 60 هزار هکتار جنگل‌کاری در استان گفت: کارهای بسیارخوبی در حوزه‌ی بیابان زدایی و جنگل‌کاری در استان صورت پذیرفته که در کشور کم نظیر است.
قاسم سلیمانی دشتکی ادامه داد: در سال گذشته 13 هزار هکتار و در مجموع بیش از 60 هزار هکتار جنگل کاری در استان صورت گرفته است و این یک رکود بسیار خوب در کشور است.
وی با عنوان این مطلب که مقرر نموده‌ایم در پیوست هر طرح و پروژه‌ای یک پیوست زیست محیطی باشد، افزود: در استان تاکید بسیار زیادی در بحث آبخیزداری و جنگل کاری و فعالیت های زیست محیطی صورت گرفته است و خوشبختانه این مهم با اقبال عمومی نیز مواجه شده است.
تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal