انتقال آب رودخانه شاهرود می‌تواند مشکل باغات زیتون را حل کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در صورت انتقال 25 میلیون مترمکعب آب از رودخانه شاهرود می‌توان مشکل باغات زیتون طارم سفلی را حل کرد.
1398/03/28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه در جلسه با معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی با اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی که در سالن باغستان برگزار شد اظهار داشت: چالش کمبود آب در طارم بسیار جدی است و در شرایطی که باغداران ما در کنار آب شاهرود هستند نمی‌توانند از آن برخوردار شوند.

وی افزود: با هدایت راهبری پروژه‌ها در جهاد کشاورزی توانسته‌ایم پروژه‌های خوبی را اجرا کنیم.

این مسوول بیان کرد: تا سال 92 به طور متوسط سالانه حدود 2500 هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا می‌شد اما از سال 96 شاهد سرعت بخشیدن در این زمینه هستیم و در سفر رئیس جمهور اجرای 20 هزار هکتار آبیاری مصوب شد که بیش از 16 هکتار آن عملیاتی شده و تکمیل شده و فقط 3500 هکتار آن باقی مانده است.

خمسه یادآور شد: بیشتر اعتبارات به سمت لوله گذاری پایاب و اجرای طرح‌های آبیاری هزینه شده و در سال قبل 70 کیلومتر لوله گذاری پایاب در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: دشت قزوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با تهدیداتی که در خصوص آن وجود دارد درخواست پایداری ردیف بودجه برای اجرای طرح‌های آبیاری را داریم تا از این مجموعه ارزشمند صیانت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان کرد: البته دو میلیارد تومان برای توسعه کشت در اراضی شیب دار و 4 میلیارد تومان برای آبیاری تخصیص داده خواهد شد تا کارها تسریع شود اما اعتبارات کافی نیست و قادر به جوابگویی به همه نیازها نیستیم.

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal