اجرای 4 طرح کشاورزی در فامنین/ راه‌اندازی 13 واحد راکد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین از اجرای چهار طرح با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و 212 میلیون تومان طی هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
1398/03/28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، جعفر کاویانی‌دلشاد با بیان اینکه در هفته جهاد کشاورزی تعداد چهار طرح با اعتبار بالغ بر یک‌میلیارد و 212 میلیون تومان در شهرستان فامنین به بهره‌برداری خواهد رسید اظهار کرد: 805 میلیون تومان از این اعتبار با عنوان تسهیلات بانکی با سود 6 درصد پرداخت شده و حدود 406 میلیون تومان نیز آورده شخصی متقاضیان بوده است.

وی گفت: این طرح‌ها شامل یک طرح پرورش زالوی 500 هزار قطعه‌ای، یک طرح بره‌پرواری 200 رأسی و دو طرح اجرای سامانه‌های نوین بارانی به حدود 50 هکتار با اشتغالزایی حداقل 20 نفر به طور مستقیم است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین بیان کرد: غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهیدشکری از شهدای جهادگر، دیدار با نماینده ولی فقیه در فامنین و فرماندار و بازدید از طرح‌های محرک و برنامه‌های جانبی سایر برنامه‌ها به مناسبت هفته جهاد کشاورزی بود.

وی با اشاره به تولید 50 هزار تن گندم، 20 هزار تن جو، 25 هزار تن چغندر قند و 500 تن کلزا در این شهرستان، از تولید یک‌هزار و 500 تن گوشت قرمز، 420 تن گوشت ماهی، 35 تن عسل و 17 هزار تن شیر خبر داد.

کاویانی‌دلشاد به پرداخت 7 میلیارد تومان وام مکانیزاسیون به منظور خرید تراکتور و ادوات کشاورزی دامداری و... اشاره کرد و افزود: توزیع یک‌هزار و 300 تن بذر اصلاح شده، 15 هزار هکتار مبارزه با سن غلات و توزیع 6 میلیون لیتر سوخت یارانه‌دار به واحدهای صنعتی فعال نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: سرشاخه‌کاری و پیوند 500 اصله درخت گردو، توزیع 6 هزار تن انواع مواد کودی، اجرای 5 هزار هکتارخاک‌ورزی حفاظتی، لایروبی و مرمت هفت رشته قنات با 5 هزار و 500 میلیون ریال و احداث کانال آبرسانی در چهار روستا با اعتبار 4 هزار میلیون ریال نیز از دیگر اقدامات بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با اشاره به اجرای 300 هکتار سامانه نوین بارانی در فامنین گفت: آموزش 2 هزار نفر از کشاورزان و دامداران آقا و 400 نفر از خانم‌ها، راه‌اندازی 13 واحد راکد و نیمه فعال و بازگشت آنها به چرخه تولید، توزیع 500 هزار قطعه تخم نوغان، پرداخت 6 میلیارد تومان وام کم‌بهره و پیگیری اخذ موافقت اصولی و پروانه تأمین در راستای احداث 15 هکتار گلخانه از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان است.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal