صیانت از منابع خدادادی و مصرف بهینه وظیفه شرعی است
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: صیانت از منابع آب و خاک و مصرف درست وظیفه ای شرعی است و همه باید به آن عمل کنند.
1398/03/28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم افتتاح طرح‌های جهاد کشاورزی قزوین روستای آجربند اظهار داشت: ادامه حیات همه ما با آب و خاک مقدور شده و همه باید درصیانت از آن همت کنیم.

وی افزود: اگر خاک آسیب ببیند مشکلات دیگری در حوزه‌های مختلف برای انسان ایجاد می‌شود لذا باید با شیوه‌های نوین از منابع خود استفاده کنیم.

امام جمعه قزوین یادآور شد: از مراجع تقلید استفتا بگیرید تا تکلیف شرعی آب و خاک مشخص شود. این پایگاه دینی می‌تواند مشخص کند چه باید بکنیم.

وی تصریح کرد: باید واقعیت‌ها به مردم گفته شود تا همه بدانند اگر سفره‌های آب زیر زمینی تمام شود دچار چالش‌های جدی شده و از لطف الهی هم محروم خواهیم شد

آیت الله عابدینی گفت: رعایت موازین دینی و توجه به حقوق دیگران باید مورد توجه همه مردم باشد تا مدیون آیندگان نباشیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: باید قدر دان نعمت‌های خدادادی باشیم و از آنها بدرستی استفاده کنیم درغیر این صورت آسیب خواهیم دید.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: اگر با بی توجهی منابع خدادادی را که امانت الهی است از بین ببریم با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal