پیش‌بینی تولید 7 میلیون قطعه انواع کپور ماهیان در مرکز بازسازی ذخایر زنتیکی آبزیان شهید کاظمی پلدشت
مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی، از آغاز تکثیر ماهیان گرمابی در مرکز بازسازی ذخایر زنتیکی آبزیان شهید کاظمی شهرستان پلدشت خبر داد.
1398/03/28
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، معصوم فصیح گفت: همه ساله به منظور حفظ و بازسازی ذخایر ارزشمند آبزیان منابع آبی استان انواع کپور ماهیان از جمله کپور، فیتوفاک، بیگ هد و آمور در مرکز شهید کاظمی پلدشت تکثیر و در دریاچه‌های پشت سدهای استان و سایر منابع رهاسازی می شود.
وی افزود: در این راستا پیش‌بینی می‌شود در سال جاری در این مرکز 7 میلیون قطعه انواع کپور ماهیان تکثیر و پرورش داده شود.
این مسوول ادامه داد: این بچه ماهیان بعد از طی 5 ماه دوره پرورش و رسیدن به اوزان 10 گرم در 10، در منابع آبی استان و منابع آبی استان‌های همجوار و بیش از 221 مزرعه پرورش ماهی و استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح استان رهاسازی می‌شوند.
مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی بیان کرد: امسال سقف تولید لارو از 25 میلیون قطعه به 30 میلیون قطعه افزایش داشته و هدف اساسی مدیریت شیلات، تنوع بخشی به گونه های ماهیان اقتصادی در سال رونق تولید است. 
فصیح تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری درحدود 15 هزارتن انواع ماهی و شاه میگو در استان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
وی ادامه داد: مازاد تولیدات آبزیان استان علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای ترکیه، عراق، نخجوان و ارمنستان صادر می‌شود که طبق برآوردهای انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری یک میلیون دلار از محل صادرات این آبزیان ارز وارد کشور شود.
تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal