78 پروژه بخش کشاورزی در استان مرکزی به بهره برداری می‌رسد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در هفته جهاد کشاورزی 78 پروژه بخش کشاورزی با اعتباری معادل 52.5 میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
1398/03/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان مرکزی، مجید آنجفی در همایش مدیریت فرهنگی جهادی با شعار رونق تولید در بخش کشاورزی با تاکید بر این که با افتتاح این تعداد پروژه نزدیک 1600 خانوار از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند، افزود: با افتتاح این پروژه‌ها برای 389 نفر اشتغالزایی مستقیم و 672 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به این که در شرایط موجود و سخت اقتصادی با وجود همه فشارها ومشکلات به همت و تلاش جهادگران در بخش کشاورزی در زمینه تولید محصولات کشاورزی در تامین امنیت غذایی رکود دار در کشور بوده بطوری که در زمینه تولید گندم علی رغم فشار به واردات گندم توسط برخی دستگاه ها موفق به عدم نیاز خرید گندم و واردات گندم شده وبه خودکفایی رسیدیم

مدیر کل جهاد کشاورزی استان مرکزی مولفه اشتغال را از اقدامات مهم جهاد کشاورزی بیان کرد و اظهار داشت: بیش از 4 هزار پرونده متقاضی در زمینه تسهیلات کشاورزی روستایی وجود دارد همچنین در سال 96 نزدیک 50 درصد واحدهای دامداری نیمه تعطیل بودند که با مدیریت جهادی وتلاش مجموعه همکاران جهاد امسال هیج واحد دامداری غیرفعال در استان وجود ندارد و این از دستاوردهای بزرگ جهادکشاورزی است.

وی افزایش عملکرد در زمینه تولید گوشت قرمز و شیر و سایر فرآورده‌های پروتئینی از دیگر دستاوردهای جهادی برشمرد و افزود: با واگذاری بخشی از فعالیت‌ها حوزه جهاد کشاورزی و برون‌سپاری به بخش خصوصی که با اعتماد به بخش خصوصی مهمترین دستاورد که کیفی‌تر شدن خدمات را به دنبال داشته است.

وی تعیین تکلیف امور اراضی و تغییر کاربری امور اراضی را از دیگر دستاوردهای جهادی عنوان و متذکر شد: در این راستا نزدیک به 9 هزار پرونده تغییر کاربری اراضی که در این زمینه وجود داشت با نظارت دقیق وفنی به بخش خصوصی واگذار و انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به این که سهم اعتبارات بخش کشاورزی در سال‌های گذشته تنها 44 درصد بوده که با همت و تلاش مجموعه همکاران به 82 درصد افزایش یافته است خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی و مدیریت راهبردی در بخش‌های انرژی بدون کمترین چالش و تنش در مجموعه کشاورزی نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه صرفه‌جویی شده که در امور رفاهی همکاران و پرسنل هزینه خواهد شد.

وی ارتقای ارزیابی عملکرد سازمان جهاد کشاورری به رتبه 7 وهمچنین کسب رتبه‌های برتر در حوزه‌های عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی را از دیگر دستاوردها و فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد.

مسول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی نیز در ادامه این همایش با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی و تاسیس جهادسازندگی در کشور گفت: مدیریت جهادی موتور محرکه و حرکت دهنده جامعه در بخش مدیریتی است و مدیریت جهادی باید در تمامی ساعات و امور انجام شود و روحیه جهادی باید توسط همکاران حفظ شود.

حجت‌الاسلام توکلی، خودسازی و تهذیب نفس و مبارزه با نفس درون را مهمترین مولفه جهاد سازندگی دانست و اظهار داشت: جهادگر واقعی باید در هر موقعیت و شرایطی هم بصورت عملی و تئوری ارزشهای جهادی را حفظ کند.

وی با تاکید بر این که مسئله جهاد سازندگی ریشه قرانی و علوی و نبوی دارد، تصریح کرد: باید فرهنگ جهادی و ادبیات جهادی به سایر سازمان‌ها و ادارات صادر تا همه در راستای مبارزه با جهاد درونی و جهاد نفس تلاش کنند.

تعداد مشاهده خبر50 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal