معاون استاندار سه طرح کشاورزی را در دماوند افتتاح کرد/صرفه جویی نیم میلیون یورویی با افتتاح واحد جوجه یک روزه بوقلمون
همزمان با هفته کشاورزی، معاون استاندار تهران صبح امروز سه طرح کشاورزی را در شهرستان دماوند به بهره برداری رساند.
1398/03/27
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان تهران، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، صفری فرماندار و ذوالفقاری رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و سایر مسئولان دو طرح دامی و یک نهالستان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افتتاح شد.

در ابتدای سفر مسئولان به دماوند، واحد 86هزارقطعه ای پرورش مرغ گوشتی در منطقه گندک در مساحت 50 هزارمترمربع و 7 سالن و با هزینه 10 میلیارد تومان افتتاح شد که به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای 48 نفر شغل ایجاد کرده است.

همچنین مرکز پرورش بوقلمون مولد نیز به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در منطقه گندک دماوند در مساحت 50 هزار مترمربع و زیربنای 1500 مترمربع با هزینه‌ای بالغ‌بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که توان تولید 2 هزار قطعه بوقلمون در سال را دارد.

عملیات اجرایی این پروژه در سال 85 آغاز شد و اکنون زمینه اشتغال برای 30 نفر را ایجاد کرده است.

با بهره برداری از این پروژه و تولید جوجه یک روزه بوقلمون، به میزان نیم میلیون یورو در خروج ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

هم چنین نهالستان پایش رویشی در هنرستان جهاد کشاورزی دماوند  با محوریت تولید انواع نهال‌های پایه رویشی با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، فرماندار  و امام جمعه شهرستان، رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران و سایر مسئولان به بهره برداری رسید.

سطح کل این پروژه 40 هزار مترمربع با ظرفیت 300 هزار اصله و اشتغال‌زایی 55 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم است که در حدود 2500 میلیون ریال برای کل این طرح هزینه شده است.

بخش عمده‌ای از نهال‌ها توسط باغداران کشور خریداری و بخش دیگری به کشورهای هدف از جمله ترکمنستان، ارمنستان و ‌... صادر می شود.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal