سرمایه‌گذاری در بخش عشایر تحت تاثیر فشارهای اقتصادی بین‌المللی قرار نمی‌گیرد
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سرمایه گذاری در حوزه عشایر از سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و پایدار به شمار می رود که کمتر تحت تاثیر تحریم و فشارهای اقتصادی بین المللی قرار می‌گیرد.
1398/03/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، علی ابراهیمی در حاشیه افتتاح کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی و بازدید مزرعه کشت گیاهان دارویی در منطقه "شورقویی" ساوه که با حضور رئیس سازمان امور عشایر صورت گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه گذاری در حوزه عشایر از نقاط قابل اتکاء در حوزه اقتصادی کشور است.

وی با اشاره به بارندگی‌هایی مطلوبی که طی سال آبی جاری صورت گرفته، اظهار کرد: بارش‌های اخیر خسارت‌هایی را به حوزه کشاورزی و دامداری وارد کرد که شهرستان‌های ساوه و زرندیه و کل استان مرکزی نیز در این حوزه خسارت‌های جدی دیدند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی به مصوباتی که با پیگیری‌های دولت از طریق مجلس شورای اسلامی صورت گرفت اشاره کرد و افزود: مقرر شده است به نسبت خسارتی که در این حوزه برآورد شده است حمایت های لازم از خسارت دیدگان صورت گیرد.

ابراهیمی به خساراتی که عشایر کشور از سیلابی شدن و سرمازدگی متحمل شدند اشاره کرد و افزود: با پیگیری سازمان امور عشایر و با اذن رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی اعتبارات لازم برای جبران این خسارات تخصیص خواهد یافت تا شاهد فعالیت موثر عشایر در حوزه‌های گوناگون اقتصادی باشیم.

وی گفت: ساوه و زرندیه جزو قطب های مطرح کشاورزی استان و کشور محسوب می شوند و سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی این منطقه نیاز به حمایت بیشتر دارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت: افتتاح کارخانه خوراک دام ساوه به منظور تامین نیاز دام عشایر استان مرکزی، طرح آب رسانی به 14 نقطه روستایی و عشایری و نیز توسعه کشت گیاهان دارویی در بین عشایر شهرستان ساوه از طرح های تاثیرگذار حوزه اقتصاد عشایر استان به شمار می‌رود.

وی بیان داشت: نبود چشم انداز روشن از آینده عشایر به ویژه فعالیت اقتصادی از جمله مشکلات مهم و موانع پیش روی عشایر است و یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برطرف کردن این معضل است.

تعداد مشاهده خبر34 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal