امسال 279 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری کشور اجرا می‌شود
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال با 200 میلیارد تومانی که برای آبرسانی به عشایر از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده 279 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری کشور اجرا می شود.
1398/03/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی روز شنبه 25 خرداد در سومین نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر ایران در سال 98، با تبریک هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: بسیاری از افراد در اوایل انقلاب و و جنگ جان خود را از دست دادند و اگر فعالیت های جهادسازندگی نبود خیلی از روستاهای ما از آب، گاز، برق و ... محروم بودند.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی یکی از وزارتخانه هایی است که هنوز به صورت جهادی کار می کند به خصوص فعالیت های سازمان امور عشایر ایران فعالیت جهادی است.

قندالی افزود: باید یاد و خاطره همه کسانی که در جهادسازندگی کار کردند و شهید و جانباز شدند را حفظ کنیم و قدردان آنان باشیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال با 200 میلیارد تومانی که برای آبرسانی به عشایر از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده 279 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری کشور اجرا می

وی با بیان اینکه صندوق های اعتبارات خرد زنان عشایری بعضا از تشکل های عشایری بهتر عمل می کنند، افزود: امسال تسهیلات پرداختی به این صندوق ها امسال دو برابر شده و تا مبلغ 50 میلیارد تومان می توانند دریافت کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عشایر در اسفراین با حضور رئیس مجلس، وزیر جهادکشاورزی و مقامات کشوری و استانی، اظهار کرد: در این جشنواره مباحث خوبی از جمله موضوع ساخت سکونتگاه های مقاوم در مناطق عشایری و اختصاص سهمیه کنکور برای فرزندان عشایر مطرح شد که باید راه کارهای آن را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به ابلاغ قانون حفاظت از خاک، گفت: این قانون در حوزه عشایر هم دارای فرصت هایی است و هم تهدیداتی که باید قانون را با دقت مطالعه و جایی که نیاز است، برای آیین نامه اجرایی آن پیشنهاد بدهیم.

قندالی با تاکید بر اینکه باید هر روز ما بهتر از دیروز باشد و دچار روزمرگی نباشیم، خاطرنشان کرد: امسال برای جامعه عشایری یک فرصت استثنایی است چراکه همه چیز فراهم است، آب، علوفه و تسهیلات و باید از این فرصت استثنایی به نحو مطلوب بهره برداری کنیم.

  تعداد مشاهده خبر19 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal