اجرای طرح زهکشی شوره زار در قزوین با کمک مشاور تداوم یابد
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اجرای طرح زهکشی شوره زار با کمک یک مشاور قوی و تغییر و اصلاح ایرادات مطرح شده می تواند تداوم یابد.
1398/03/27
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در مراسمی با حضور علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ، زارع مجری طرح توسعه سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی ،مهندس فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ، احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و مسئولین ؛ از طرح زهکشی در منطقه دشت الله آباد در شهرستان آبیک بازدید شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در جریان این بازدید گفت: بهتر است در ادامه کار یک مشاور قوی گرفته شود و موضوع در زیر نظر کارشناسی نهایی شود.

علی مراد اکبری افزود: حل مشکلات زهکش دشت الله آباد قزوین نیازمند کارشناسی بیشتر و تشکیل جلسه با حضور استان های قزوین، البرز و قم است.

وی اظهار داشت : آنچه امروز در منطقه دیدیم نشان می‌دهد زهکشی به کاهش شوری دشت کمک کرده است و موجب تخلیه نمک می‌شود اما برای جلوگیری از تخلیه آب‌های سطحی باید آب مدیریت شود.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت : اینکه از آب زهکشی جلوگیری شود اشتباه است. باید پخش سیلاب مورد توجه قرار گیرد. هدف زهکشی فقط تخلیه نمک است نه توزیع آب و با نشست تخصصی می‌توان اختلاف را حل کرد.

اکبری یادآور شد: اگر مشاوران به این نتیجه برسند تغییری صورت گیرد و پخش آب هم دیده شود و آب مازاد به دشت توزیع شود می‌توان برخی اصلاحات را صورت داد.

به گفته ی وی ؛ مشابه این طرح در 280 هزار هکتار در گلستان در حال اجراست.

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal