لزوم آموزش بهره‌برداران و همکاران فعال در عرصه‌های بخش کشاورزی
رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان بر آموزش بهره‌برداران و همکاران فعال در عرصه‌های بخش کشاورزی تاکید کرد.
1398/03/26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، دکتر نقوی در ششمین روز هفته جهاد کشاورزی در نشست فنی و تخصصی نقش علم و فناوری در رونق تولید و افزایش محصولات کشاورزی گفت: از آنجایی که می‌دانیم رسالت معاونت تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آموزش یافته‌های تحقیقاتی و علوم جدید به بهره‌برداران بخش کشاورزی در جهت تولید محصول سالم و کافی به مردم می‌باشد.

وی افزود: علاوه بر آموزش به بهره‌برداران این معاونت در بحث آموزش همکاران نیز فعال است که در عرصه‌های مختلف کار می‌شود.

این مسوول تسریع کرد: خوشبختانه هر بخش از مرکز تحقیقات به یک موسسه در تهران وصل است که این موسسه بسیار قوی فعالیت می‌کند و تمام مجموعه آموزش و تحقیقات و ترویج هم در خدمت این هستند که یک محصول کافی با کیفیت و ارزان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: مرکز تحقیقات و آموزش و ترویج نه تنها در عرصه کشاورزی بلکه در عرصه منابع طبیعی و آبخیزداری نیز فعالیت دارد.

نقوی گفت: در تحقیقات یک مجموعه منسجم و جود دارد که در هر بخش به بخش دیگر در جهت رونق تولید کمک می کند

وی افزود: در بحث تحقیقات توجه جدی به آب شده است. متاسفانه هر کشاورز هر گونه که مایل است آب را استفاده می کند که باید برنامه‌ریزی لازم جهت استفاده از آب را به بهره‌برداران آموزش دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کرمان خاطرنشان کرد: در عرصه کشاورزی یکی از مشکلات بزرگ بخش باغبانی آفت کرم خراط بود که با تشکیل کمیته‌های علمی، عملیات اجرایی انجام و در 40 هکتار باغات آلوده فعالیت انجام شد و اکنون شهرستان گردوخیز بافت 35 هکتار باغ گردوی عاری از آفت و بسیار سالم را دارد.

وی افزود: از دیگر اقدامات این مرکز، معرفی محصولات سالم و گیاهان جدید، ثبت گواهی نهاده‌های کشاورزی، سرو سامان دادن وضعیت نهاده‌های کشاورزی، برگزاری جلسات تخصصی مشورتی، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعدد جهت بهره‌برداران مختلف در مکان‌های مختلف و تنویر افکار عمومی نسبت به یافته‌های کشاورزی بوده است.

تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal