بزرگترین واحد گلخانه‌ای خراسان شمالی توسط رئیس مجلس و وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد
1398/03/25

بزرگترین واحد گلخانه‌ای تولید سبزی و صیفی خراسان شمالی با حضور رئیس مجلس و وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، بزرگترین واحد گلخانه‌ای تولید سبزی و صیفی خراسان شمالی امروز پنجشنبه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار و حمعی از مسئولان استانی و شهرستاین در اسفراین به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش، گلخانه نگین بلقیس اسفراین با 12 هزار متر مربع سطح زیر کشت، بزرگترین واحد گلخانه‌ای تولید سبزی و صیفی در استان خراسان شمالی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی در این خصوص اظهار داشت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 15 میلیارد و 792 میلیون ریال برای راه‌اندازی این واحد گلخانه ای هزینه شده است.

دکترعبدالله یوسفی با بیان اینکه هم اکنون 50 هکتار گلخانه در خراسان شمالی وجود دارد، اظهار داشت: علاوه بر این مجتمع گلخانه ای، دو مجتمع بزرگ گلخانه ای دیگر در سَست اسفراین و شهرستان مانه و سملقان، مجموعاً به وسعت 150 هکتار به حوزه گلخانه ای استان اضافه می شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم سطح کشت گلخانه ای خراسان شمالی به 200 هکتار برسد.

این مسوول اظهار داشت: محصولات متنوعی از جمله سبزی و صیفی، گیاهان تزئینی نظیر رز شاخه بریده، نشاء و نهال در واحدهای گلخانه‌ای استان تولید می‌شود که گامی موثر در راستای رونق تولید در بخش کشاورزی است.

استان خراسان شمالی با جمعیت 863 هزار نفری 344 هزار عرصه کشاورزی دارد و سالانه حدود یک میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی به ارزش 23 هزار میلیارد ریال تولید می‌شود.

در این استان 82 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی فعالیت دارند.

تعداد مشاهده خبر40 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal