توزیع 400 تن شکر یارانه‌ای در بین زنبورداران همدانی
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، از توزیع 400 تن شکر یارانه‎‌ای در بین زنبورداران استان خبرداد.
1398/03/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، محمد نظرپور با بیان این که سالانه 5 هزار تن شکر مورد نیاز زنبورداران استان همدان است، اظهار کرد: به علت مشکلاتی که در تأمین شکر در کشور وجود داشت نتوانستیم این میزان را برای استان تأمین کنیم.

وی با اشاره به اینکه 400 تن شکر یارانه‌ای در چند مرحله به استان تخصیص داده شد، افزود: با توجه به اینکه مصرف خانوار در اولویت قرار دارد سهمیه مورد نیاز زنبورداران تأمین نشد و درحال حاضر بهره‌برداران استان از بازار آزاد شکر مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 267 هزار کلنی زنبورعسل در استان همدان وجود دارد، گفت: در سال گذشته 2853 تن عسل در استان همدان تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود افزایش 31 درصدی داشته است.

نظرپور درباره تأثیر پروانه‌ها در تولید زنبورهای عسل، گفت: قطعاً وجود پروانه‌ها و تغذیه آنها از شهد گیاهان برای زنبورهای عسل اثرات منفی دارد اما این موضوع باید به صورت تخصصی بررسی شود.

تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal