مبارزه با آفت ملخ در بیش از 1900 هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری مبارزه با آفت ملخ بومی استان در یکهزار و 930 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ارومیه و سردشت انجام شده است و این عملیات همچنان تداوم دارد.
1398/03/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، جعفر وحدت افزود: این اقدام بیشتر در مراتع و نقاط  مرزی انجام می شود که در سردشت مشرف به جنگل ها است.

وی اضافه کرد: کانون کوبی یکی از مهمترین اقدامات در راستای کنترل این آفت است که در نقاط مرزی و صعب العبور به سختی انجام می شود و مقابله را با دشواری هایی مواجه کرده است.

وحدت ادامه داد: در این اقدام از انواع سمپاشها استفاده می شود و در صورت نیاز از سازمان حفظ نباتات کشور نیز مساعدتهایی لازم  بعمل می آید.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: هجوم ملخ ها در آذربایجان غربی با ملخ های جنوب کشور بسیار متفاوت است و ملخ های این استان اکثرا بومی منطقه هستند که فقط در صورت  مطلوب شدن شرایط کانون های منطقه ای افزایش می یابند.

وحدت با اشاره به مبارزه سالانه  با ملخ ها به عنوان وظایف سازمانی  گفت: این آفت ازمحصولات زراعی و با غی ، درختان جنگلی و مراتع  و  سرسبز تغذیه می کنند.

لازم به ذکر است که  آفت های بسیاری در بخش زراعت، کشاورزی و باغبانی و مراتع استان آذربایجان غربی وجود دارد که سالانه مبارزه با این آفت ها در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان است؛ مبارزه با آفات عمومی (موش و ملخ) آفات همگانی ( سن غلات ) و آفات بیماریهای محصولات باغی و زراعی برابر اطلاعیه های پیش آگاهی و در زمان تعیین شده انجام می گیرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: از جمله مهمترین این عوامل خسارت زای می توان به کرم سیب ، خوشه خوار انگور، کرم آلو ، انواع کنه ها،  لکه سیاه سیب ، انواع سفیدک ها ، شانکر ها و ... بیماریهای سبزی و صیفی و جالیز و علف های هرز اشاره کرد.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal