چهار طرح کشاورزی در سردشت به بهره برداری می رسد
مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: چهار طرح به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
1398/03/25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، صلاح‌الدین حق‌گوی افزود: طرح پرورش گاو شیری با ظرفیت 50 راس در روستای همران، طرح پرورش بز در روستای گورانگان با ظرفیت 500 راس، طرح پرورش ماهی قزل آلا با ظرفیت 80 تن در روستای بیلوکه و همچنین شبکه  آبیاری تحت فشار 82 هکتار از اراضی  واقع درروستای آلواتان از پروژه های قابل افتتاح در این هفته هستند.

وی با اشاره به اینکه برای بهره برداری از این طرح ها 64 میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه شده است، گفت: از مجموع کل این سرمایه گذاری ها 43 میلیارد و 340 میلیون ریال به صورت تسهیلات بانکی و همچنین کمک های بلاعوض، و 21 میلیارد و 560 میلیون ریال نیز آورده شخصی است.

وی اظهار کرد: با افتتاح و شروع به کار این طرح ها زمینه اشتغال برای 60 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می شود.

مدیر جهاد کشاورزی سردشت اضافه کرد: بالغ بر 20 برنامه فرهنگی دیگر شامل نشست با  تشکل ها اعم از نظام مهندسی و شرکت های مشاوره ای کشاورزی، دیدار با امام جمعه و فرماندار، عطرافشانی مزار شهدا، تجلیل از کارآفرینان نمونه، ارایه خدمات رایگان کلینیک های گیاه پزشکی و دامپزشکی و غیره از دیگر برنامه های این هفته هستند.

حق‌گوی در رابطه با عملکرد سال گذشته جهادکشاورزی سردشت در حوزه آب و خاک، تصریح کرد: 156 طرح آبیاری تحت فشار خرده مالکی در سطح 385 هکتار از اراضی این شهرستان اجرا شده که برای اتمام آنها 58 میلیارد و 803 میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: از این مجموع 17 میلیارد و 909 میلیون ریال آورده اشخاص و 40 میلیارد و 894 میلیون ریال کمک های بلاعوض دولتی بوده و در این راستا زمینه اشتغال برای 300 نفر ایجاد شده است.

لازم به ذکر است که گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی از 21 تا 27 خرداد ماه برگزار می شود و شعار امسال این هفته رونق تولیدات کشاورزی ، امینت غذایی جامعه در گام دوم انقلاب است.

اراضی قابل کشت شهرستان 28 هزار و 94 هکتار بوده که 9 هزار و 778 هکتار آبی و 18 هزار و 316 هکتار به صورت دیم است و سالانه 122 هزار تن انواع محصولات دامی، آبزی، زراعی و باغی تولید می شود.

از مجموع اراضی کشاورزی سردشت میزان هشت هزار و 315 هکتار زیر کشت باغ است و بیش از 20 هکتار آن را اراضی زراعی تشکیل می‌دهد و عمده ترین محصول باغی سردشت با پنج هزار هکتار انگور دیم است.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal