فعالیت‌های بخش کشاورزی استان لرستان برای نمازگزاران تشریح شد
به مناسبت هفته جهاد کشاورزی برنامه شمیم خدمت توسط سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان و ادارات کل تابعه برگزار، و رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران ستادی سازمان و مدیران ادارات کل تابعه پاسخگویی نمازگزاران در خصوص مسائل مختلف بخش کشاورزی بودند.
1398/03/24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی به تمامی بهره‌برداران، تولیدکنندگان و فعالان این بخش اعلام داشت؛ خدمات سازنده و عمرانی جهاد سازندگی سابق در سطح روستاها و اقصا نقاط کشور قابل تقدیر و تمجید می باشد.

دکتر بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزودند؛ در طول 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس سازمان جهاد کشاورزی با تقدیم 86 شهید، 22 آزاده، 350 نفر جانباز و ساماندهی و اعزام 7000 نفر از نیروهای مردمی به جبهه های حق علیه مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و کشور عزیزمان بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استان، لرستان را با داشتن آب و هوای مناسب و معتدل و سرد، رودخانه‌ های دائمی و خاک حاصلخیز و ارزشمند یکی از نقاط مستعد کشور در بخش کشاورزی برشمرد.

بازدار گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان برای نمازگزاران تشریح کرد و گفت: 320 میلیارد تومان تسهیلات بانکی سرمایه و سرمایه در گردش از منابع مختلف برای حمایت از تولید که از این مبلغ 145 میلیارد تومان از محل تسهیلات پایدار روستایی برای 750 نفر که برای اجرای طرح‌های مختلف تولیدی بخش کشاورزی و با سود و دوران بازپرداخت مناسب پرداخت شده است.

به گفته وی، 39 میلیارد تومان تسهیلات طرح توسعه مکانیزاسیون از طریق خط اعتباری ویژه بانک کشاورزی برای خرید تراکتور و کمباین و ادوات دنباله بند به کشاورزان یک سال گذشته پرداخت شده است.

این مسوول از تجهیز 3500 هکتار از اراضی کشاورزی و سیستم های نوین آبیاری از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری در یک سال گذشته،‌ تامین مایحتاج مورد نیاز در قالب طرح تنظیم بازار، تامین گوشت قرمز و مرغ بالغ بر 2 هزار تن و نیز نهاده‌های دامی بالغ بر 150 هزار تن در یک سال گذشته،‌ پیش‌بینی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید گندم در سال جاری بالغ بر 400 هزار تن، صادرات بیش از 4.8 میلیون واحد دامی در استان که بخش عمده‌ای از مازاد تولیدات دامی استان به سایر استان‌ها، تولیدات دامی استان در سال ؛ تولید گوشت قرمز 29 هزار تن در سال و شیر خوام 247 هزار تن در سال، مرغ گرم 73 هزار تن در سال، تخم مرغ ده هزار تن در سال و آبزیان 27 هزار تن در سال و دارا بودن 50 هزار هکتار باغات استان و تولید انواع محصولات باغی در استان لرستان یکی از بهترین و مهمترین ظرفیت های استان لرستان است.

وی ادامه داد: توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده در طی دو سال گذشته به میزان 3 هزار و 600 هکتار و سطح توسعه کشت گیاهان دارویی در استان دو هزار هکتار در استان است.

تعداد مشاهده خبر25 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal