توسعه کشت گلخانه‌ای از اهداف اصلی استان در بخش کشاورزی شود
استاندار قم گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای از اهداف اصلی استان در بخش کشاورزی باید باشد.
1398/03/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، بهرام سرمست ظهر امروز در آیین افتتاح 33 پروژه بخش کشاورزی قم که د روستای طینوج استان قم برگزار شد اظهار داشت:

وی رونق تولید را به‌عنوان یک هدف استراتژیک دانست و افزود: رونق تولید در بخش کشاورزی و در راستای سیاست‌های کلی بخش کشاورزی باید هدف‌گذاری شده و دستورالعمل‌های آن تدوین شود.

استاندار قم گفت: انتخاب برنامه‌هایی متناسب با اقلیم و جغرافیای استان قم را مورد تأکید قرارداد و تصریح کرد: با شیوه‌های سنتی و الگوی کشت فعلی و منابع محدود امکان تحقق هدف‌گذاری‌های تعیین‌ شده وجود ندارد.

وی تغییر الگوهای کشت را مورد توجه قرارداد و ادامه داد: استفاده بهینه از منابع آبی و کشاورزی و توسعه کشت گلخانه‌ای از اهداف اصلی استان در بخش کشاورزی و امنیت غذایی باید باشد.

سرمست ادامه داد: در طرح توسعه و رفع مشکلات واحدهای گلخانه‌ای استان باید تعاملات لازم با تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران برقرار شده تا برنامه‌ها کاربردی بر اساس نیازها نوشته شود.

وی لزوم دستیابی به اهداف تعیین‌ شده در بخش کشاورزی را توجه به زنجیره تولید، بخش دام و کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: باید دست دلالان و واسطه گران با تشکیل تعاونی‌های تخصصی در استان کوتاه شود.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal