اطلاع‌رسانی مناسب در پیشگیری از کشت گیاهان ممنوعه بسیار موثر است
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اطلاع رسانی مناسب به بهره برداران بخش کشاورزی ؛ نقش ویژه ای در پیشگیری از کشت گیاهان ممنوعه در استان دارد .
1398/03/23
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مجید اسماعیلی در همایش مبارزه با کشت گیاهان ممنوعه که با حضور  اردشیر صفاپور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر و مدیران و کارشناسان پهنه بخش کشاورزی استان قزوین که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر 118 واحد کلخانه ای  دارای پروانه بهره برداری در سطح استان فعالیت دارند که پایش و نظارت مستمر و گشت های ویژه ای از این واحدهای تولیدی انجام می شود.

وی اظهار داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی تعامل و هماهنگی خوبی با نیروی انتظامی و بسیج در راستای شناسایی مزارع و مناطق  آلوده در سطح شهرستان‌ها دارند .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به ظرفیت مستعد دشت قزوین در تولید محصولات کشاورزی کفت : در حال حاضر سالانه 4 میلیوت و 200 هزار تن انواع محصولات زراعی ، باغی و دامی و آبزیان در استان تولید می شود .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: قزوین تنوع اقلیمی و تنوع گیاهی خوبی دارد که به عنوان مهد کشت  دارای سابقه کشت گیاهان دارویی محسوب می‌شود اما متاسفانه طی چند سال اخیر بعضی از این کیاهان  توسط مختصصان ژنیتک گیاهی  دستخوش تغییراتی شدند که برخی از آنها بصورت گیاهان ممنوعه کشت و دستاویز مقاصد دشمنان قرار گرفته است .

اسماعیلی گیاهان خشخاش ، شاهدانه و گل (مارجوانا) را از مهمترین گیاهان ممنوعه برشمرد .

وی اظهار داشت : بر اساس مصوبات شورای هماهنگی مواد مخدر استان ؛ طرح پیشگیری و مقابله فراکیر با کشت گیاهان ممنوعه در استان در دستور کار قرار گرفته که بایددر این راستا اطلاع رسانی مناسب و پیشگیری از کشت این گیاهان بصورت جدی انجام شود .

اسماعیلی ؛ شناسایی مکانهای احتمالی کشت گیاهان ممنوعه و معرفی و تنبیه افراد خاطی که اقدام به کشت این گونه گیاهان کرده اند را ضروری دانست .

وی خاطر نشان کرد : کارشناسان پهنه جهاد کشاورزی به صورت مستمر و دقیق از مزارع کشاورزی در زمانهای داشت ، کاشت و برداشت رصد و بازدید می کنند و اهتمام و تلاش بیشتر در زمینه رصد و نظارت دقیقتر در زمینه کشت اینگونه گیاهان انجام می دهند .

تعداد مشاهده خبر39 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal