پیش‌بینی برداشت بالغ بر 500 تن گیلاس نوبرانه در شهرستان طارم
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز برداشت گیلان از اوایل خرداد ماه از این شهرستان خبر داد و پیش‌بینی کرد امسال حدود 500 تن محصول نوبرانه گیلاس از این اراضی برداشت شود.
1398/03/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان،‌ مجتبی اسکندری گفت: در حال حاضر 100 هکتار از مجموع 137 هکتار باغات گیلاس شهرستان طارم بارور بوده که پیش‌بینی می‌شود امسال از این سطح بالغ بر 500 تن محصول نوبرانه گیلاس برداشت شود.

وی با بیان این که بیش‌ترین سطح و تولید گیلاس در شهرستان طارم به روستاهای شیت، ولیدر و زاچکان مربوط می‌شود، افزود: شرایط اقلیمی خاص این روستاها از جمله شب‌های خنک و روزهای گرم با شدت آفتاب بالا باعث شده محصول تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و خریداران بسیاری را از مناطق مختلف به این روستاها بکشاند.

این مسوول خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته امسال بالغ بر 75 میلیارد ریال درآمد از محل برداشت محصول گیلاس عاید 500 بهره‌بردار طارمی می‌شود.

اسکندری تکدانه، شبستری، مشهدی و محلی را از ارقام گیلاس تولیدی در شهرستان طارم برشمرد و عنوان کرد: برداشت گیلاس در این شهرستان تا اواخر تیر ماه ادامه خواهد داشت.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal