مبارزه با پوره سن غلات در سطح 1323 هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان آبیک انجام شد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت:عملیات مبارزه با پوره سن غلات در سطح یک هزار و 323 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان اجرا شده است.
1398/03/22
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، بیژن لطفی با اعلام این خبر افزود:  با توجه به اهمیت و ضرورت حفظ مزارع از گزند عوامل خسارت‌زا ؛ مبارزه با پوره سن غلات در مزارع گندم و جو این شهرستان از خرداد ماه سال جاری آغاز شده است.
وی اظهار داشت: مبارزه با سن مادری از اواسط اردیبهشت ماه در شهرستان آبیک آغاز و در حال حاضر نیز مبارزه با پوره سن در حال انجام است.
لطفی تصریح کرد : پایش های مرتب انجام شده توسط اعضای شبکه مراقبت و پایش سن مستقر در مراکز جهادکشاورزی تابعه و مدیریت شهرستان، جمعیت سن مادر در مزارعی که بالاتر از نرم مبارزه تعیین و دستور به انجام مبارزه شیمیایی داده شد که در نتیجه آن، مبارزه با آفت در سطح 1 هزار و 323 هکتار انجام شد و با مشاهده ظهور پوره های سن و دسته های تخم پایان و مبارزه با سن غلات وارد مرحله کنترل و مبارزه با پوره سن شد.
وی اظهار داشت: سموم مبارزه با آفت سن غلات به میزان کافی در مراکز عرضه سم شهرستان تامین شده و کشاورزان می توانند با استفاده از نظر کارشناسان کشاورزی مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، عملیات مبارزه را به انجام رسانند.
تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal